Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fejleszteni szeretném a pc-m...

Fejleszteni szeretném a pc-m de nem vagyok nagyon benne a buildingben ezért kérném a segítségeteket?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogy most van,egy rx 560-am illetve,egy,Intel i5 2x3.2öm, talán first genes.(az a lényeg hogy régi.)

Szeretném fejleszteni őket úgy hogy ne legyen bottleneckes a build. Erre szeretnék segítséget kérni. Olyan 1050-60 körül gondolkoztam. Válaszokat előre is köszönök. Hogy lenne a legjobb?



2023. okt. 16. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az egy i5 650 lesz... Valószínű i7 880 a legerősebb amit bele tudsz tenni a lapodba, de ez se túl acéálos mára, egyszerűbb lenne az egész platformot cserélni még egy 1060 szintű kártyához is.
2023. okt. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahogy egyes írja, neked egész biztos még 1. generációs i5-ös procid lesz. Azt a platformot már sehova nem érdemes fejleszteni.


RX 580 8GB-t ajánlanék a 1060 6GB helyett, olcsóbb is, erősebb is valamivel, ezen a szinten pedig tényleg számít az a pár fps különbség vagy magasabb beállítás is, amit akár az extra VRAM nyer neked.


Mellé ha olcsón szeretnél most fejleszteni akkor AMD AM4 alaplapot (legjobb lenne a B450 chipset) választanék, és bele egy Ryzen 5 1600AF/2600 processzort legalább (ezek majdnem ugyanazok, a régebbi 1600-as aminek 'AE' a szériaszám vége még egy gyengébb változat és ugyanennyiért szokták adni, erre figyelj), de ha belefér a keretbe akkor Ryzen 5 3600 / 5500 még jobb.

Persze ehhez kelleni fog DDR4 memória is, fontos hogy dual channel legyen (azaz 2db azonos modul), 16GB ajánlott ma már szinte általános felhasználáshoz is.


Ha nagyon-nagyon szoros a budget, akkor Ryzen 3 3100 is kifogható, ami szintén egy erős javulás ahhoz képest amid most van, de szerintem nagyon megéri helyette 6 magos Ryzen 5-öt nézni inkább kis felárral.


Intelből nem tudok semmit ajánlani, a 7. generációig mindegyik nagyon gyorsan kezd elavulni és annyival nem olcsóbbak mint egy AM4-es alaplap+proci kombó, a 8-9. gen az AM4-nél előnytelenebb és kb ugyanannyiért tudnád megvenni, az újabb generációk (10-11-12-13) drágábbak jellemzően mint az AM4, és a 13gen kivételével nem tudnak többet.

2023. okt. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Komplett gépcsere +1


A mostanit meg eladhatod kb 20 ezerért.

2023. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Esetleg tudtok küldeni valami setupot ami viselhető ma is? Nincs nagy igényem mert a játékaim 90% Geforce Now-on megy de nagyon sokat játszok Five-m el amihez viszont egy kicsit erősebb kellene. Az gta- online ilyen 40 fps-el simán elfut így is, de a sok mod miatt nem elég. Olyan 170-180 körül gondoltam tudom nem sok egy erős géphez a mai árak mellett, de mint mondtam nem akarok csúcs kategóriát, egy stabil fps-es gépre gondolnék.

((3-as nak üzenném hogy ajánlottak érte 90+k))

2023. okt. 18. 13:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát aki 90-et ajánlott érte az nagyon nincs képbe a dolgokkal, vagy mikor ajánlotta, 10 éve?
2023. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem :) Egy kereskedésbe vittem be és amíg kigondolod mit akarsz válaszolni erre, igazából az, hogy én el akarom-e adni vagy sem, annak semmi köze nem volt a kérdéshez. Az hogy te névtelenül próbálod adni a nagyot és megmondani úgy hogy engem nyilván nem érdekel annyira a téma, annak sok értelme nincs
2023. okt. 18. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó, akkor zárjuk rövidre, nézz körül hardveraprón az árak tekintetében, aztán felébredsz, ennyit erről.
2023. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad volna amit írtam, pontosan tisztában vagyok az árakkal. Azt is leírtam, hogy nem akarok csúcs gépet. Nekem ennyit ajánlottak érte engem nem érdekel hogy többet vagy kevesebbet ér. Nem értem miért kell még mindig ezen rágódni.

:D

2023. okt. 18. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Te rágódsz egy sima megjegyzésen, hogy aki 90-et ajánlott azért a konfigért az nagyon nincs képben azzal, hogy mennyit ér.... most akkor mit is kell egy sima megjegyzésbe belekötni?
2023. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kereskedésben pontosan tudják mi mennyit ér, és hogyan tudják tovább forgatni. És megnéztem a hardveraprót ahogy ajánlottad csak az Rx560-ért elkérnek 30k-t szóval az első kommented már itt elbukott.. De mint mondtam engem nem igazán a mostani gépem érdekel hanem újat keresek..

Legyen szép napod!

2023. okt. 18. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!