Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS Vivobook 15 i5-1135G7...

ASUS Vivobook 15 i5-1135G7 12/512 Iris Xe FHD OLED vagy Lenovo ThinkBook 15 G4 i5-1235U 16/512 Iris Xe FHD IPS? Vagy más tipp?

Figyelt kérdés
Suliba keresek laptopot, főként grafikai programhoz (érettségi utáni grafikus suli), de max 250ezret tudok rászánni. Csodát ne várjak ennyiért, tudom... A fenti 2 gépen gondolkodom, de más javaslatokat is szívesen vennék. Szerintetek?

2023. okt. 29. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Brutáljók ezek az OLED kijelzők ezekben az ASUS gépekben. Fényerő, főleg HDR-ben, és színhelyesség is profi szint. Nyilván a fullhd felbontás az kevéske, meg maga a kijelző egy laptopon nagyon kicsi. Tehát grafikai munkához 4K 32" lehetne egy jó 😃 nyilván megfizethetetlen. Szóval kiindulásnak ez egy nagyon jó kompromisszumos helyzet.


Proci elmegy, 1135G7 sokkal gyengébb, mint a 1235U, de az OLED kijelző miatt abszolút előnyben vagy

ram, 12GB elégséges (biztos 12GB? 16 legyen. Ha 8GB, akkor kezdésnek jó lehet, de jó lenne bővíteni, ha leheg. Linkelni kéne a gépet, hogy utána lehessen nézni.


A vivobook anyagminősége viszont nagyon gagyi. A thinkbook se túl jó.

2023. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Biztos hogy 12GB az ASUS DDR-je, 8 on board + 4.

Sajnos közben megtudtam, h az oled kijelző erősen tükröződik, így az nem lesz jó.

Van egyébként otthonra rajztáblám, Huion Kamvas 22 Plus, az egyelőre bőven elegendő, csak kell vmi gép is, amit magammal tudok vinni suliba.

2023. okt. 29. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja értem, igen. Akkor 4gb forrasztva és egy bővítőhely van, amiben csücsül már gyárilag egy 8 gigás modul. Okés lehet végül is.


Tükröződik, de olyan a fényereje, hogy még tükröződéssel együtt jobb, mint pl egy ilyen 300 nit-es IPS, ami a másik gépben van. A tökéletes kontraszt és feketékről nem is beszélve. Az IPS-nél nem is létezik, az legsötétebb esetben is szürkéttud megjeleníteni.

2023. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy kell-e win hozzá, de ennyiért már 5700u kapsz, ami mindegyiknél erősebb sokkal.

sima: [link]

win: [link]

2023. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!