Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a régi floppy lejátszót...

Ezt a régi floppy lejátszót (pontosabban ennek "bemenetét") valahogy át lehetne alakítani, hogy az USB-s géppel lehessen használni?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha a kérdés ostoba, nem vagyok erős számtechből. Van pár régi floppy lemezem és kiakarom róla szedni az adatokat. A gond az, hogy "gép" már nincs, amin eltudnám indítani, az újban pedig nincs floppy.


Lejátszó van az egyik régi gépről, ilyen a hátulján a "bemenet" [link] - pontosabban kettő is van rajta, nem tudom elég-e az egyiket használni, vagy mindkettő kellene. létezik olyan "kábel", ami ezt a végződést áthidalja usb-s cuccra, amit viszont már a gépbe betudnék csatlakoztatni?



#USB #Verbatim #laikusság #nehéz a számtech #régi Floppy-k! #van köztük szép kék is
2023. nov. 18. 14:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#8 Figyelmeztetése után lecsekkoltam 🙃 Régen volt már nagyon, hogy ilyennel kellett bajolni. 😃

Ezért írtam, hogy akkor régi gép kell.

2023. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, sőt, nekem is van egy.

[link]

2023. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Aliexpressen is tudsz beszerezni:

1. megoldás:

[link]


2. megoldás

[link]


Gondolom az 1. számodra megfelelőbb.


u.i.: A Floppy meghajtónak 34 tűs IDE csatlakozója van, míg a HDD-nek 40 tűs. Csak azért mondom mert olvastam a válaszokat. De szemre könnyen felismerhető, ha a kábelen 3 csatlakozási felület van, akkor van benne egy csavarás a vezetékeknél, ami azért kell, hogy megkülönböztesse a A: drive-ot a B: drive-tól az alaplap.


Szép napot!

2023. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Ha a második megoldást választod, és nem igazán érted mit hova kell dugni itt egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=M8qk1WCbvag

2023. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!