Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyára ha nincs meg...

Videokártyára ha nincs meg rajta a felső takaró elem és a két ventilátor utólag rá lehet rakni pl két ilyen ház hűtő ventilátort?

Figyelt kérdés

[link]

Néztem,hogy ilyesmi a csatlakozója a videokártyákon lévő ventilátoroknak is és azt is valami toldó kábellal kötik össze és néztem neten,hogy létezik ilyen toldó kábel ami belemegy a videokártya csatlakozásába és erre a kábelra rá lehet kötni pwm-es ventilátorokat.

ezt a kábelt találtam [link]

Mondjuk nem vagyok annyira otthon a dolgokban gondolom meg van,hogy egy ventilátor a kártyán hány voltos kérdés,hogy ezt a két ház hűtő ventilátort a kártya meg tudná e hajtani a saját csatlakozójáról?



nov. 25. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A 120mm-es ventit hajthatod az alaplapról is, nem feltétlenül szükséges videokártyáról hajtani. A normálisabb biosokban lehet külön ventiprofilt állítani a FAN1/2/3-nak.

Nem olyan elegáns megoldás, de így nem kell azzal foglalkozni mi a max amit a videókártya csatija le tud adni.

nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pl ha az alaplapról megy a ventilátor akkor,hogy érzékeli ha a videokártya melegszik mert ugye az alapján szabályozza a kártya a fordulatát a ventilátoroknak.
nov. 25. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a videókártya hőmérsékletével teszed függővé, hanem a prociéval. Alacsony proci hőfoknál le is veheted nullára, valami közepesebb hőfoktól - megnézed mi a minimum amit játék alatt elér - felkapcsolod.


Vagy keresel valami windowsos programot ahol kedvedre tudod profilozni és állítani.

nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!