Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Láttam, hogy árulnak SSD-hez...

Láttam, hogy árulnak SSD-hez hűtőbordát. Ez kellhez? Érdemes venni, vagy csak valami új divat akar lenni?

Figyelt kérdés

dec. 13. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak SSDk amik nem csak bordát, hanem aktív hűtést is igényelnek. Nem csak divat sajnos, néha jól jön.
dec. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hmm, ez érdekes. És ez mitől függ? Méret, vagy, hogy mennyire használom éppen? Vagy típus függő?


Ha veszek egy SSD-t, akkor honnan fogom tudni, hogy kell rá hűtőborda vagy nem?

dec. 13. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Típusfüggő. A PCI-E 5.0 SSDk kazánok. A 4.0 elmegy ( az enyémen gyárilag van borda ), a 3.0 szerintem még nem melegszik annyira.


Nyilván ez attól is dügg, hogy mennyire terhele és hol van az alaplapon ( pl RTX4090 alatt... ). Normál használatnál kb mindegy,viszont ha max sávszélességet kihasználva írod/olvasod nagy fájlokkal akkor főni fog.

dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem csak parasztvakítás. Ha a géped hűtése általánosságban rendben van, akkor nem lesz szükség rá.
dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amik nagyon igénylik ott általában mellékelik is, amik meg relatíve gyorsak de nincs mellettük, ott annyi történik, hogy ha túlmelegszik visszaveszi a tempot.
dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

#4:


"The way this works is that Crucial embeds Adaptive thermal protection with Thermal throttling starts at 81˚C and a Thermal shutdown at 90˚C."


Borda nélkül pedig elmegy 90 fok fölé :)

[link]

dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

A nagyobb sebességhez szükséges nagyobb órajel nagyobb dinamikus energiafogyasztást:

[link]

eredményez, aminek nagyobb hőleadás lesz az eredménye,

[link]

így azt ajánlatos elvezetni - szóval nem pusztán divat a hűtőborda az SSD-n.

dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

M.2 NVMe SSD-nél tud lenni értelme, általában 1TB kapacitásnál vagy leginkább felette, és nem minden típusra jellemző.

Ahogy írták feljebb, az újabb PCIe 5.0 SSD-k ekkora kapacitásnál eléggé melegedni hajlamosak, de már PCIe 3.0-nál is voltak/vannak olyan típusok, amiknek az 1TB(+) változatának kell hűtés, pl bizonyos olcsón kapható Hynix OEM SSD-k.


Nézd meg a hőmérsékletét terhelve, ha úgy látod hogy bekúszik 70-80 fok fölé, akkor érdemes lehet venned egy hűtőbordát rá. Kemény 1500-2000 forintokért szoktak lenni passzívak, aktív is van de az már tényleg extrém eset.

dec. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én vadiúj Kingstonom 200 GB folyamatos írással 56 fokos lett, a Sentinel bejelzett rá. Az alaplaphoz adtak egy bordát, gondolkozom rajta hogy rátegyem, de egyelőre nem sikerült napi használat mellett megfőzni (játékkal, annak frissítésével sem).
dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!