Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hiánycikk lett az 500 GB-os HDD?

Hiánycikk lett az 500 GB-os HDD?

Figyelt kérdés
Rákerestem pcx.hu-n és az alza.hu-n is (ezeknél szoktam ilyesmiket venni), de egyszerűen nincs. Csak SSD van, ami 500-as. Illetve a WD Green HDD-k is megszűntek gondolom, mert abból is csak SSD van (régebben volt HDD is)... 1 TB a legkisebb, amit HDD-ből kapni lehet, de az 20 ezer forint... Honnan vegyek újonnan max 15.000 forintból HDD-t? Jó, vehetnék 500 gigás SSD-t is 15 ezerből, de adattárolásra kellene, illetve videókat renderelnék rá, lehet ezzel gyorsan elérné a TBW-t, azért kellene a HDD, mert ott nincs TBW limit.

dec. 25. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

20 000-ért két terrát kapsz most kb.


[link]

dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Hiánycikk lett, mert igény nincs rá. A HDD-t már inkább csak adattárolás miatt veszik, az 500 GB meg kb. semmire nem elég.
dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerűen már kevéssé keresett, kifotott technológia. Használtan, vagy elfekvőben levőt még biztos tudsz szerezni, de igazából már kicsi rá a kereslet. Vagy SSD-t vesznek az emberek, vagy ha HDD-t, akkor legalább 1 TB-osat.

A WD Green vinyók egyébként már jópár éve megszűntek.

Árukeresőn pedig találhatsz 15 ezerért 1 TB-osat, de pl. emagon én most találtam 500 GB-osakat is.

dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3,5" akarsz venni.

[link]

dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3, Dehogy kifutott technológia ... régi ez tény, de nincs kifutva, pont hogy pörög a HDD piac is ugyanúgy ahogy az SSD. Szerinted miért árulnak még mindig 1-2 terrát 20 000 forintért? 10-15 éve is ennyibe kerültek. Ha kifutott technológia lenne egy 1 TB-os HDD-nak kb 2000 forintnak kellene lennie.
dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én vadi új 160GB-os 5400-as lemezt se találok sehol. Vajon miért?

🤣🤣🤣

dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Már 5 évvel ezelőtt sem volt értelme +2000 forintért 1TB-t lehetett kapni már akkor is. Ma már csak 4TB-tól fölfelé érdemes merevlemezt venni.
dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert már nem keresi szinte senki, tekintve, hogy egyszerűen annyira kicsik az árkülönbségek ezek a szinten, hogy akkor már ott egy rakat 1TB-os.
dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
kivezetésre került...
dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elavult inkább. De már lassan az 1-2 TB se nagyon lesz már, mert SSD-t vesz mindenki ebben a méretben. HDD 4TB fölötti kategóriára szűköl a mostani években, és ez a tendencia így folytatódik egészen addig, ameíg az SSD minden méretben megjözelíti majd a HDD árszintjét.
dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!