Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez haldokló videókártya lenne?

Ez haldokló videókártya lenne?

Figyelt kérdés

Nagyobb terhelés tehát játék során szokta azt csinálni hogy egyszer csak elmegy a kép, fekete képernyő majd az alaplap 1 hosszút és 2 rövidet sípol és csak ha ki meg bekapcsolom a gépet akkor jön vissza.


Már ellenőriztem hogy rendesen be van-e dugva a tápcsati. DDU val töröltem a drivereket és újra felraktam az aktuális legfrissebbet de ugyanúgy előjön olykor. Alulfeszelés és órajel csökkentés mellett viszont sokkal ritkábban.



jan. 6. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen hibás videókártya.
jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is azt kéne megnézni, mit jelent a beep kód. Aztán kéne egy másik, jobb táp egy próbára, mert simán lehet, hogy a mostani egyszerűen nem bírja ellátni a kártyát mikor megugrik a fogyasztás. A 6900XT-nek azért van étvágya, és az sem mindegy, hogy a tápra hogyan van rákötve (hány ágat használsz, stb.).
jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A mostani táp egy 850 wattos platinum Thermaltake (70k volt és a PSU tier listek szerint is A tier táp) annak bőven vinnie kellene még egy 4090 et is. Teljesen moduláris táp 3x8 pin csatlakozóval amiből ez a kari csak kettőt használ. Egyébként alig 1 éves a táp meg a kártya is.


MSI alaplap szóval ott is videókártya hibát jelez ez a beep kód ha jól olvastam.


Csak azért fura mert van hogy hosszú órákig akár napokig elvan. Szóval inkább már az érdekelne mi lehet ez pontosan. Szilícium degradáció vagy csak valami hibás áramkör. Már beadtam volna garanciára ha én barom nem töröltem volna anno véletlenül az emailt.

Nem tudom ilyenkor van e valami más opció vagy esetleg Dominik Műhelyébe kell küldenem ha rosszabbodik hehe.

jan. 6. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól mert törölted az e-mailt, a boltnak még meg kell lennie a nyilvántartásában. Szóval szerintem nyugodtan fordulj hozzájuk, ha még garis a kártya. A gond inkább azzal van, hogy ilyen hibát nehéz lesz előcsalogatni.
jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg előcsalni te magad a problémát például benchmark, stress test programokkal amik szándékosan alápörkölnek, ha az néhány perc alatt kihozza akkor mehet vissza gariba. Elég a blokk vagy a számla, elég ha a vásárlást tudod igazolni, nem kell a garancialevéllel és hasonlókkal szenvedni.
jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!