Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy Ryzen 7 7800x3d,...

Adott egy Ryzen 7 7800x3d, ezt egy Arcitc Liquid Freezer 360-as AIO hűti, de sajnos az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nagyon magasak a hőmérsékletek. Mit kéne csináljak?

Figyelt kérdés
CPU hőmérséklet 50-60 fok között van Idle módban átlagosan. Ahogy olvastam Redditen, másoknak 30-40 fok között van ez a hőmérséklet. Már újrapasztáztam, undervoltoltam az összes magot negative 30al, de még mindig nagyon magas. Cinebench közben 87 fok volt a maximum, játék közben pedig 70 +-1. Régebben jól lehűtötte, azóta csak egyszer szereltem át felülre az AIOt, de akkor sem vettem le a processzorról.
jan. 7. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az AIO-ban van egy légbuborék, lehet az került rossz helyre, és rontja a hűtő hatásfokát.

Amúgy a 70 fok nem vészesen magyar hőmérséklet.

jan. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj nee.. És lehet valamit csinálni, hogy az a légbuborék elmenjen ha ottvan?
jan. 7. 01:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ez nem dráma. Csak, ha idáig jobban hűtött, akkor valami történt, ha új a paszta, undervoltot is kapott, akkor az AIO-val lett valami.

70 fokon azért nincs ott gáz.

[link]

jan. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. De mi lehet a baj? Megnéztem, elvileg ilyen bugyborékolós hangnak kéne lennie, de nálam nincs. Kipróbáltam, hogy maxon járatom, de egyszerűen nem megy le a hőmérséklet.
jan. 7. 02:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Na ezért nem javaslok senkinek se vízhűtést, főleg ilyen procira, ami levegővel is ellenne.


El is tömődhetett sajnos. Amihez tényleg kéne egy szétszerelés. Ha garis még, akkor küldd be mindenképp. Esetleg megpróbálhatod járatni, forgatni, hátha kitolja magából. A legtzbb alaplap elindul proci nélkül is, szóval úgy. És rakd fel addig a foglalatvédő sapkát, mert nagyon sárülékenyek az alaplapi procifoglalat tűi.

Ugye a procinál nagyon apró bordák vannak, amiben a legkisebb trutyi is tud gondot okozni. És bár mindenféle adalékot hozzáadnak, ez nem segít... a fém korrodálódik. Tehát még ha meg is intil, később akkor is visszatérne a jelenség valszeg.


Helyére mehet egy peerless assassin, vagy phantom spirit.

jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta megoldódott a probléma, levettem és megráztam a pumpa részénél utána megjavult, most egy jó 30-37 fokon üzemel Idle módban, játék alatt max 50 és Cinebenchben 67 fokot ért el. Egyébként nincs bajom a léghűtéssel, de ha már ennyit re áldoztam akkor legyen szép, márpedig egy fém block nem szép a gépház közepén. Persze légnél nincsenek ilyen butaságok mint az AIOnál, de a Corsair H100Im már megvan egy jó ideje, és még mindig hangtalan.
jan. 8. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!