Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy évben hogy mozognak a...

Csezola kérdése:

Egy évben hogy mozognak a Hardveraprón a hardverek árai?

Figyelt kérdés

Október-Novemberben kinéztem egy pár hírdetést adott komponensekről, és bár tisztában voltam vele, hogy idővel fluktuálódnak az árak, nem tudtam azokat, akkor megvenni.

Most akár tudnék, de még tudok várni vele, hiszen vannak olyan termékek (pl: RTX 3070), amelyek az akkori árukhoz képest kifejezetten nagy ugrást kaptak (említett alkatrész 2023. október 29. legalacsonyabb ára 85 e ft, január 115 e ft; +35% növekedés).

Természetesen gondolom, hogy december végén megjönnek az ajcsipénzek, bónuszok és a többi velejárója az fiskális lazításnak, illetve majd a következő processzor és a videókártya megjelenésekkel csökkennek majd az idősődő termékek árai is, és mindig vannak jó vételek, de...

Engem az érdekelne, hogy átlagosan mikor alacsonyak a piacon az árak, mikor és mitől van kifejezett változás és az évben előreláthatólag hogy fognak változni, mikor fogja megérni egy teljes alkatrészenkénti PC build, ha nem is egyszerre nem gond.



jan. 7. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A kereslet-kínálat határozza meg az árakat. Ha nincs egy termékre kereslet bezuhan az ára, ha a kereslet nagy és a kínálat kicsi akkor felfelé megy. Nyilván a karácsonyi ajándékozás keresletet generált ami feljebb tolta az árakat. Ha jelentkezik utánpótlás kínálati oldalon, mivel azok jellemzően a már fent lévők alá fognak némileg árazni hogy az övét vigyék, ha elég sok új termék jön fel az hamar letolja az árakat, főleg mivel erre kénytelenek lesznek a régen óta hirdetők is reagálni. Meg persze ahogy jönnek az újabb hardverek a régieknek csökken az ára, mert csökken a kereslet is. De szerintem lassan várható a GTX 9xx és 10xx széria támogatásának a vége (bár még nincs bejelentve, de 10 éves kártyák, szóval időszerű), ami filléres tétellé fogja tenni e kártyákat, pedig azért egy 1080-al el lehet lenni 2021-es játékokkal is kompromisszumokkal.
jan. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kérdező95 ***** válasza:
Szerintem a 3xxx széria használt ára mégfeljebb fog menni a 1xxx és 2xxx ára csökkeni fog, de csak 1070, 1080, 1080ti.
jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló! Köszönöm a véleményedet. Lehet nem fogalmaztam teljesen érthetően a kérdésemben. A kereslet-kínálat által közrefogható árváltozással tisztában vagyok, próbáltam erre én is utalni.

A Maxwell és Pascal-os kártyák támogatásának szerintem is lassan vége, a tök jó raszter teljesítményük ellenére.


Viszont ellenben akkor inkább arra kérdeznék rá, hogy mik a megérzések és historikus, vagy más alapú becslések az árváltozásokra?


Kedves 2. Válaszoló! Köszönöm a véleményedet.

jan. 7. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valami hirtelen beüt, ahogy 2020 végén a kripto őrület, akkor lehet ilyeneket jósolni. 2020 májusában mit sem sejtve vettem egy használt kártyát, 21-ben a duplájáért tudtam volna eladni - nem adtam, mert nem haszonszerzés miatt vettem, hanem mert használni akarom. Fogalmam sem volt erről, nem gondoltam volna hogy ez lesz. Most például a memóriachipek gyártási problémája miatt mondják, hogy a RAM és SSD árak fel fognak menni, én eddig nem tapasztaltam ezt. Bár lehet e hírek miatt a kereslet is csökkent és azért nincs áremelkedés.
jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
A gpu bányászatra jó videokártyákat érinti az ármozgás. Ugye a covid lecsengésével a BTC árfolyama 26millióról 6-8M-ra csökkent, most viszont év végén megint 15M az árfolyam. Ez ilyen, a kártyák ára ezt szépen leköveti.
jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyár vége a legolcsóbb általában. Utána beindul a karácsonyi láz, téli depresszió elleni gamingelés. Karácsony után mindenkinek ott a prémium meg egyebek. A szar idő miatt pedig egészen nyárig jó a kereslet, ami fenntartja az árakat.


Ez szép lassan csökken, és nyár végére padlóznak az árak.


Ezt nyilván sok dolog befolyásolja. Pl ősszel a használt ram árakat az új ram árak nyomták le leginkább. Használt 1000ft/gb ár oda jutott, hogy most már az új is bőven 1000 ft/gb alatt van. Ddr4 mindezt úgy, hogy közben eu rekorder inflációban vagyunk.


Ez így kb előfordulhat bármikor, hogy egyik alkatrész ára bezuhan vagy megemelkedik, 1-2 honap alatt. Inkább az emelkedés... 😃


Idénre várható az új BTC csúcs, de inkább jövőre.

Az biztos, hogy ez kihatással lesz a videokártya árakra, de a mérték nagyon kérdéses. Korábban az ethereum bányászat miatt volt elsősorban óriási a kereslet a GPU kapacitásra. Az eth bányászhatósága megszűnt. Nyilván ettől függetlenül van még egy rakat GPU-val bányászható coin, de olyan általánosan használt, mint az eth, olyan nincsen.


Így nem hinném, hogy bármilyen kriptoárfolyam okozhatna olyan videokártya áremelkedést, mint legutóbb, hogy 2x legalább felment minden. 2 éve az rx580 8GB még 160 ezerért is elkelt, most meg találhatsz 20-ért is. Ilyen egészen biztosan nem lesz 😃 de olyan 1,5x-re azért számítanék.

jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!