Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adobe Photoshop CC 2019...

Adobe Photoshop CC 2019 akarja használni a feleségem, ehhez keresünk megfelelő laptopot, melyik komponens szerintetek a fontosabb hozzá?

Figyelt kérdés

8gb ram az alap, már csak az a kérdés, hogy mx450 2gb dedikált kártya legyen a gépbe, egy gyenge i3 1115G4 procival. Vagy vagy zen3 architektúrás ryzen 5625U proci. Itt integralt vga-t használnánk.

Nem tudom, mi kell jobban a photoshophoz. Inkább egy dedikált gyenge vga 2 magos procival vagy egy valamivel erősebb proci integrált kártyával?


jan. 14. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A photoshop az leginkább egymagos prociteljesítményt kíván.


Így intel 1215U vagy 1305U (vagy magasabb számozású) procis gépet céloznám be, 16GB RAM-mal (nem baj ha kevesebb kb mind bővíthető), 500GB SSD-vel (ez csak cserélhető sajnos, nem bővíthető, de nem jár a csere garivesztéssel). IPS kijelző és magyar bill. Ha van fullhd-nál magasabb felbontás, az jó.


Ha el tudtok menni 250 ezer környékére, akkor OLED kijelző. Jobb színhelyesség, és magasabb fényerő, tökéletes feketével és kontraszttal, ami jól jöhet képszerkesztéshez.

Bár normális esetben egy színhelyes 27-32"+ 4K monitor kellene legalább, ha fontos a grafikus program.


Videokártyát kismértékben kér csak a photoshop, néhány effektezésnél-műveletnel. Nem érdemes foglalkozni vele ilyen szűk kerettel.

jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1215u procit akartam választani, de az volt a baj, hogy 200 ezer alatt csak TN paneles kijelző volt. 1305u meg egyaltalan nem volt 200k alatt. Így kénytelen voltam maradni a 5500u procinál, viszont így 16gb ram van és 500gb ssd. Full HD IPS 300nit fényerővel 170 ezerért.

Azt hiszem kihoztam belőle a maximumot, amúgy van egy monitorom ami színhűbb, csak masik szobába ahol alszik a gyerek. Lényeg nappal át tudja hozni amit este rajzol, tehát oled monitort semmiképp se akartunk az túl sok pénz lett volna.

jan. 15. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!