Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez alapján megmondanátok mi...

Ez alapján megmondanátok mi okozhatta a kékhalált?

Figyelt kérdés

[link]


A helyzet a következő: Tavaly vettem egy Kingston Fury 2x8 GB 2666 Mhz DDR4 RAM-ot még a régi konfigomhoz, akkor folyton kékhalált dobott (párnaponta) ezért megelégeltem és visszatettem a régebbi 2x4GB Kingston Fury Beast 2666 Mhz DDR4 RAM-ot amivel még sosem kaptam hibát, de mivel nemrég újítottam konfigot (Asus Prime H610M és i3-12400) ezért bízva, hogy az új konfiggal végre jó lesz a 2x8 gigás ram így kb. 2 hete visszatettem ezt.


Viszont most ismét kaptam kékhalált a 16 gigással úgy hogy előtte a 8 gigással semmi baj nem volt.

És itt jön a csavar: Múltkor nyomtam memtest86-ot, windows 11 ram tesztet és semmi hibát nem jelzett. De ezek szerint mégis a ram-nak lehet a hibája, valamivel nem stimmel és gőzöm sincs mi a baj.


Kérlek SOS-ben mondjátok meg, hogy mi lehet a baj, mert ha sz** ez a RAM, akkor komolyan veszek egy 2x16 GB-os 3200mhz-es kingstont már nem érdekel csak legyen végre stabil a gépem.


Nem igaz, hogy semmi teszt nem jelez ram hibát miközben valahányszor beteszem a 2x8-ast néha mindig összeomlik!



jan. 17. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
3b alapvetően VGA driverre szokott utalni, szóval én először szoftveres oldalon kutakodnék, DDU-val legyalulni a régit és friss driver.
jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez vagy szoftver, vagy RAM hiba. Olyan memóriaterületet próbált egy program olvasni amihez nincs joga. Ez vagy úgy lehetséges, hogy maga a szoftver sz@r, vagy sérül a memóriában az adat ami által olyan területről olvasna, vagy futtatna kódot ahonnan nem kéne, ezért az operációs rendszer kilövi magát biztonsági okokból. Memtest86-ot futtass úgy, hogy csak a hibásnak vélt modul legyen benne. Ha az hibát mutat vidd vissza garizni, ezeken 5+ év garancia van és a memtest86 által kimutatott hiba már indok az érvényesítésére.
jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi értelmeset nem írt ki a windows kékhalálnak az okára?

Sajnos néha tényeg nem túl sokat mondókat ír ki.

Ahogy más is írta, hogy külön külön, hogy csak az egyik memória modul legyen bent és úgy próbáld ki több napig. Jobb ötlet nincs ha memtest nem mutatott ki semmit sem.

jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: Közben lefuttattam egy másik részletesebb (fogalmam sincs hogy állítottam be) memtestet és elvileg tényleg hibás:

[link]


Szóval megy vissza garanciára remélhetőleg foglalkoznak vele ennek ismeretében.

jan. 20. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!