Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya esetében ki...

Videokártya esetében ki melyik hűtési házirendet preferálja?

Figyelt kérdés
A kérdés elsősorban nagy teljesítményű gamer videokártyára és asztali PC-s környezetre vonatkozik. Előbbi csendesebb de melegebb, utóbbi hűvösebb de a ventilátorok élettartamát esetlegesen rövidítő működést biztosít. Ki milyen beállításra esküszik? Részemről én utóbbi táborba tartozom, az RTX 3070-em hűtése állandóan 30%-on pörög, ezzel asztali munka közben stabil 30-31°C, játék/benchmark alatt maximum ~60°C-ot mértem.

jan. 26. 16:45
A kérdező szavazást indított:
alacsony terhelés esetén kikapcsolt venti, ami csak adott hőmérséklet elérésekor indul be (pl. 50°C)
állandó alapjáraton pörgő ventik, amik 30°C körül tartják a terheletlen videokártyát
Egyéb (megírom lentebb):
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Abszolút semmi értelme az efféle hőmérséklet-fétisnek.
jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pusztán érdeklődés volt a részemről, nem kell egyből megmondóembert játszani. Nem állítottam, hogy bármi baja lesz attól, ha nem monitorozod állandóan, én sem szoktam. Egy egyszerű felhasználói szokásra voltam kíváncsi.
jan. 26. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a fan-stop módot, főleg hogy a videókártya alatt van az SSD. Nálam idleben minimum fordulaton mennek a ventik,terhelés alatt pedig maxxon.
jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem, ha van légmozgás, mert vannak ott melegedő alkatrészek akkor is. Inkább menjen feleslegesen, de érezzem magam úgy, hogy tettem valamit az élettartam kitolásáért.
jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Részemről a félpasszív a bevált. 40 fokig nem kapcsolnak be a ventilátorok, viszont amíg nem játszok, addig sosem érem el ezt az értéket. Cserébe 70 foknál már 100%-on járnak, mert így sem hangosak, és a kártyának is jobb.
jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!