Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg szükséges újrapasztázn...

Tényleg szükséges újrapasztázni a processzort-videokártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 8 éve rakattam össze a gépem. AMD FX6300 proci, ID-Cooling SE-213V2 processzor hűtő.

5 éve vettem egy MSI RX580 videokártyát.

Talán a videokártya túlzás is a proci mellé, de mindegy. Elégedett vagyok a konfiggal. Amikre használom megfelel.

Olvastam hogy időnként újra kéne pasztázni. Nem nagyon értek a témához.

A proci abszolut nem melegszik. 40 Cfok fölé nem megy, hosszú, 100%-os terhelés mellett sem.

A videokártya mióta megvettem melegszik, de 90Cfoknál lekorlátoz. Nem megy fölé. + 90%-ban csicsó játékokkal játszom. Annál nem melegszik, mert nincs kihajtva. Talán csak nem jól szellőzik a gépház.

Amiket eddig olvastam, az alapján a procinak már izzani kéne, de nem így van.

Érdekelne mik a személyes tapasztalatok.



febr. 24. 09:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Jah a videokártyánál a 90Cfok úgy értendő hogy manuàlisan felcsűröm maxra a hűtő ventit. Ha 100%-on megy akkor fixen tartja a 90Cfokot. De ez már ilyen mióta megvettem. Talán majd beszerzek egy jobb gépházat.

A processzorra viszont 8 éve került a paszta és nem is langyosodik, még a legkeményebb processzor teszt alatt sem.

febr. 24. 09:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akkor kell újrapasztázni, ha túlmelegszik.


90 fok az nagyon magas. Ott valami NAGY gond van!! Valóban lehet ez egyszerűen csak annyi, hogy semmi szellőzés nincs a gépházban és befűti magát egyszerűen.

Lehet akár hibásan rögzített borda, kilyukadt hőcső is. Ha kezdetektől 90 fokos, akkor az nem valószínű, hogy a paszta gondja.


Ezzel mindenképp érdemes lenne foglalkozni. Normál körülmények között 67-75 fokos lehetne nagyon maximum egy RX580

febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valószínű be fogok szerezni egy új gépházat. Sajnos garancia időn belül nem volt időm ezzel foglalkozni. Olvastam annó hogy másnak is felmegy 90 fokra. Az MSI alapból nem vitte túlzásba a hűtést.
febr. 24. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvasom, hogy "3 havonta újrapasztázom" ez egy pót cselekvés. Semmi értelme, elég ha el kezd melegedni (persze néha kell portalanítani). Kb évente kifújkálom a port, 4 év után most pasztáztam a procit. A 8év soknak tűnik, de ha működik nem feltétlenül kell piszkálni.

A videokártya sem biztos, hogy rossz, egy kis alulfeszelés (undervolt) csodákra képes.

A gyári feszt úgy lövik be, hogy a gyártási szórásban készült összes GPU "feléledjen", de a legtöbb stabil működéséhez kevesebb is elég. Addig lehet csökkenteni a feszültséget amíg tartja az órajelet és össze nem omlik, ha ez bekövetkezik 1-2 steppingel többet kell neki adni és jó.

Sok tutorial van a YouTube-on, ott elmondják mit és hogyan, nem bonyolult.

febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Utánanézek. Egy próbát megér.
febr. 24. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban túl gyakran nem kell újrapasztázni, de azért 3 évnél már megcsinálnám. Szedtem már szét gépet több mint 5 éves pasztával. Fogalmazzunk úgy, hogy az nem paszta volt már, hanem inkább valami ragasztó. Amint kicseréltem, érdekes módon 30 fokkal hidegebb lett, lement a 100 fokról 70ig. (Igen, az volt a baj, hogy 100-nál beütött a proci hővédelem, és gyakran levágta a gépet, ezért szedtem szét -- ja és nem az enyém volt a gép, mielőtt valaki lehülyézne... )

Szóval nem kell sűrűn, de 8 év az durva. Szétszedni azért évente kéne portalanítani, és pár szétszedés után már nem kéne ugyanúgy visszarakni.

febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
febr. 24. 17:29
 8/8 MGéza ***** válasza:
Vagy 3-4 éve raktam össze a konfigomat, minőségi paszta és méretes hűtőegység került a procira. Volt már hogy túlmelegedett de azért mert meglöktem a gépházat és egy vezeték megakasztotta a ventit. Pasztázásra semmi szükség nem volt idáig.
febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!