Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX6300 processzor szerintetek...

FX6300 processzor szerintetek még meddig lesz használható? Alap felhasználói szinten (filmek, office, ügyintézés, spotify). Egyszerűbb játékokra.

Figyelt kérdés

Gondolkodom a cserén. Az infláció miatt úgysem éri meg nagyon tartalékolni. Most van időm és pénzem hogy ezzel foglalkozzak.

Valószínű Ryzen 5 5500 procira cserélném. Alaplapot, ramot, m.2 ssd-t is beszereznék mellé.

A jelenlegivel most elvagyok. Persze win 11 már nem fut rajta. Legújabb chrome sem. Gondoltam nem várom meg amíg már zavaró lesz a dolog.

Lehet, idővel egyre kevesebb dolog lesz win 10-re. A Steam pl. most szűnt meg az összes korábbi windowsra. Persze ha nem lenne steam még akkor is játszhatnék felhő alapon. Viszont van egy egész korrekt videokártyám, amit ezzel a procival úgysem tudok kihasználni.

Szerintetek érdemes lecserélni? Úgy érzem közeleg az idő mikor az alap felhasználás és egyszerűbb játékok is gondot jelentenek neki, de nem értek hozzá.



#processzor #AMD FX-6300 #f*szér fejlődik ilyen gyorsan a technika :-D
febr. 25. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen videokártya van mellette?


Amd FX 6300 + GTX 1660 még beleférhet.


https://www.youtube.com/watch?v=GGySEwPwN8g

febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
win 10-el még sokáig elég lesz.milyen kártyád van?
febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
MSI RX580 8Gb kártyám van. Nem nagyon használom ki. Egyszerűbb játékokkal játszom, egy baráttól vettem occsón mert lecserélte. Ha ki akarnám használni, akkor kevés lenne a proci. Deep Rock galactic, overwatch 1, hasonló gépigényű játékokkal játszom, azt is csak pár hetente. Persze lehet idővel majd ezekhez is kevés lesz a provi.
febr. 25. 14:08
 4/15 A kérdező kommentje:
* proci + köszönöm a válaszokat
febr. 25. 14:10
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Win 10 még 2025 októberéig megy a jelenlegi gépeden.

Ha szimpatikus az AMD apránként össze guberálhatsz egy szintén elavulóban lévő, de jó konfigot occsóért.

R5 3600 (az 5500 se sokkal gyorsabb) 25.000Ft

[link]

Egy random AM4 lap 15-20.000Ft

[link]

2*8 GB DDR4 11.000Ft

[link]

Egy masszív 70-100%-körül erősebb az FX-nél.

[link]

febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#f*szér fejlődik ilyen gyorsan a technika :-D

Ez így gyorsnak tűnik, de az FX6300 12 éves és a R5 3600 is 5.-et tapossa. Ősszel már a Ryzen 9000-er jön.

febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt guberálni de csak pénz kidobás.
febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudtam hogy ilyen hamar megszűnik a támogatás, bár azt sem tudom kell-e nekem. Az előző gépemet egy érvénytelen XP-vel használtam vagy 10 évig. Azt azért cseréltem le, mert már youtubet alig bírta.

Azért lehet jobban járok ha nem várom ki. Már kinéztem az alkatrészeket, nem megy rá a gatyám. Előbb-utóbb úgyis újítani kellene. + Haverok is örülni fognak hogy újabb játékokat is tudok velük játszani.

Újonnan veszem az alkatrészeket, mert el tudom számolni. Dolgozom is a gépről. Ahhoz mondjuk nem igazán kéne újítani, de szerintem ebbe nem kötnek bele.

febr. 25. 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Vehetsz ryzen 5 8600g procit. A620 alaplap 40e,a ddr5 ram sem drága már.a processzor apu-ja a 1050ti szintjét hozza.a kártyádat meg eladhatod a gépeddel együtt,most még kapsz érte valamennyit.
febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

5-ösnél a pont. Használt am4 félkonfigot ki lehet hozni ~60 ezerből

Totál megérős,arra is, amire neked kell.

3600 és 5500 mellett még a 4500 is jó lehet (ebből kevés van, és minimálisan gyengébb a 3600-nál)


Alaplap kb mindegy, bár jobb ha bordázott. B#50 vagy X#70. A-sokat kerülném. Bios verzió támogassa a procit (bár már sok lapot lehet proci nélkül is bios frissíteni)

Kb ennyi.

febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!