Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HD Sentinel mit ellenőriz a...

A HD Sentinel mit ellenőriz a vinyón?

Figyelt kérdés

Nagyon hangos a hdd, rendesen hallom amikor elindul és nagyon nagy a különbség akkor amikor nem megy, csak az ssd.


A HDS meg azt írja rá, hogy 100%-os.

Az ssd meg 88%-os, ami oké, mert a saját progija is azt írja.


Akkor a hdd fizikai kondícióját nem tudja a HDS csak a szektorok minőségét látja?


Akarok új hdd-t venni használtan és persze mindegyik 100% az eladó és a HDS szerint. De akkor hiába jók a szektorok, ha ugyanígy lehet hogy hangos kattogó berregő hangot ad.


Egyáltalán mi zöröghet benne?



márc. 5. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A fizikai kondíciót nem nagyon tudja kimutatni a HD Sentinel. Nálunk van egy sereg HDD, amiket évekig használtak gépekben, mindegyiknek 100%-os a kondíciója, viszont baromi lassan fut róla a rendszer, és átklónozni is 40 percig tart, míg egy kevésbé használt HDD-nél ez max 15 perc.

A zörgést szervómotor hiba okozhatja, azt sem tudja kimutatni a HD Sentinel.

márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Akkor a hdd fizikai kondícióját nem tudja a HDS csak a szektorok minőségét látja?"

A Hard Disk Sentinel a kondíciót a merevlemez saját, belső, öndiagnosztikai adataiból számolja ki:

[link]

a "szektorok minőségét" úgy lehetne ellenőrizni, hogy a lemez teljes területén végezne írás+olvasás tesztet:

[link]

márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A merevlemezek S.M.A.R.T adatait kérdezi le.


[link]


Mivel a gyártók ezeket nem egységes módon állapítják meg, ezért segít értelmezni is az adatokat, hogy melyik gyártónál pl. mi az az érték, ami még elfogadható és mi az, ami már nem.

márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval hiába 100%-os, de mivel fizikai hibája van így bármikor "beakadhat"


És amit vennék is használtan, lehet hogy ugyanilyen vagy olyan lassú, mint az első válaszoló vinyójai... :/

márc. 5. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább újat vennék,már eléggé lement az áruk,az ssd elterjedése óta
márc. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem.

Árukeresőn 19 a legolcsóbb 7200-as vinyó, ami ráadásul csak 2.5-es. 1 terrás és nekem nincs is szükségem akkorára.


Használtan meg 4-5 egy 500 gigás. Ami nekem pont elég.

márc. 6. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!