Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem használtan egy winchest...

Vettem használtan egy winchestert, de amikor megérkezett hozzám, akkor teljessen más értékek jelentek meg a Hard Disk Sentinel-ben. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég vettem vateráról használtan egy Western Digital Caviar Green 2.5TB-os HDD-t. A hírdetésbe beillesztett Hard Disk Sentinel kép alapján: 80% kondíció, 4 hibás szektor, önteszt során 5 hibás szektor, 17 gyenge szektor. Az én Hard Disk Sentinel jelentésem a HDD-ről: 34% kondíció, 4 hibás szektor, önteszt során 30 hibás szektor, 1107 gyenge szektor. Mielőtt még kérdezné valaki, hogy miért vettem egy egy ilyen állaptotban lévő HDD-t. Azért, mert ezt még olcsón meg is úsztam, összesen 3345FT fizettem érte, illetve fontos adatot úgy sem tároltam volna, csak a játékokat telepítettem volna fel erre a HDD-re, amik pótolhatóak. De így még amikor Winrar-al megpróbáltam valamit becsomagólni rar fájlba, vagy valami nagyobb fájlt akartam áthelyezni más meghajtóra, akkor is írási hibát dobott ki. Nem tudom, hogy szóljak e az eladónak, mert lehet, hogy csak szállítás közben sérült, és nem is tehet róla az eladó. Az eladónak egy negatív értékelése sincs, szóval nem érzem azt, hogy át akart verni. Szerintetek mit csináljak?
dec. 6. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Green.... olcsósított Blue.... nem szabad megvenni....
dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1/1

Ilyen hülyeségeket ki tudsz találni a Red, Purple, Balck, Gold-ra is?

dec. 6. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

#1-nek amugy igaza van.


Mindamellett hasznalt HDD-t ami mar nyitasnak is csak 80%-os tehat mar elkezdett sz.rakodni, jonnek a hibas szektorok, normalis esetben az ember nem vesz meg egyaltalan, meg 3000 forintert se.


Honnan jott a 2.5TB? Vagy 2, vagy 3, 2.5-os nincs.

dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
(csaladi kapcsolatok kategoria, ehhez kulon gratulalnek...)
dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A PCX oldaláról:


WD Blue HDD – tárhely általános jellegű otthoni felhasználásra. Tényleg megbízható, a kéket választva nem foghatunk mellé.


WD Green HDD – ugyanaz, mint a kék, csak enyhén alacsonyabb teljesítménnyel, környezetbarátabb kiszerelésben, alacsonyabb árral.


WD Black HDD – teljesítményorientált: játékra, tartalomgenerálásra ajánlott. Az egyik legdrágább HDD.


WD Red HDD – NAS-meghajtó. Hálózati adattárolásra optimalizált.


WD Purple HDD – megfigyeléshez, 24/7 használatra.


WD Gold HDD – ez a leginkább prémiumkategóriás WD merevlemez. Adatközpontokba, szerverekhez.

dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Használt hdd vásárlása mindig is lutri volt. Főleg hogy eleve hibás (szektorhibás) volt.

Ha hozzáadod hogy a szállításkor is éri rázkódás, ütés, akkor örülj hogy még működik. 😀

dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3.

Igen, csak én írtam félre a HDD kapacitását. Teljessen igazad van.

[link]


4.

Köszönöm a gratulációd. Amúgy meg...

[link]


5.

Köszönöm, hogy ezt így leírtad nekem. Azt nem tudom, hogy miért, mert ezzel már rég tisztában vagyok, de azért köszi.


6.

Azért vettem ezt meg, mert a hírdetésben egy olyan HDD-t hírdettek, ami nekem tökéletes lett volna a kérdésemben leírt célokra. Attól még bőven használható egy merevlemez ha szektorhibás, csak nem olyan biztoságos. Az meg hogy a szállításkor is éri rázkódás, ütés, ha mondjuk a PCX-ről, vagy eMag-ról vagy bárhonnan rendelek egy HDD-t, akkor is ugyanígy fenn áll enek a veszélye.

dec. 6. 23:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy HDD-n van nehany hibas szektor, ott hamarosan erkezni fog a tobbi is. Netto ostobasag azt hinni hogy 'boven hasznalhato', amint azt a mellekelt pelda is mutatja.


Magadnak kerested a bajt, megvettel tized aron egy sok-sok eve hasznalt merevlemezt, ez van.

dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Szólj az eladónak, nyilvánvaló, hogy átvertek.
dec. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 ha 3300 forintot fizetett egy 2.5TB-os vinyoert, akkor senki nem vert at senkit, pont azt kapta a penzeert ami varhato volt.
dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!