Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet szerintetek,hogy ettől...

Lehet szerintetek,hogy ettől az SSD-től vannak akadások a játékokban? Sentinel azt írja, 65% kondíció, 75% teljesítmény

Figyelt kérdés

Már mindent összekerestem a neten, okok, megoldásokat kipróbáltam, de semmi nem használt. Vannak játékok ahol nem csak a játékmenet, de még a menüben lépkedés is akadozik, meg a töltőképernyők. Szóval most már csak arra tudok gondolni hogy fos az ssd.

És ha veszek egy újat, elég csak a játékokat rátenni ahhoz hogy simán menjenek, vagy jobb ha az egész windowst újrateszem rá?


jan. 24. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, főleg ha a legszarabb típusok valamelyike, vagy csak egyszerűen régi.
jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kingston A400, 2 éve van.

Következőnek Samsungot veszek

jan. 24. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérséklet milyen? Ha nagyon bemelegszik visszafog a teljesítményén és vannak olyan alaplapok amiken olyan rossz helyen van az m.2 slot, hogy a vidikari ráontja a hőt. De én nem hinném amúgy, hogy az SSD csinálja. Játék közben még hihető lenne, de a menüben lépkedés tuti nem amiatt akadozik, ott nem tölt semmit.
jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ha csak 2 éves és már 65%-os ott valami baj van, az enyém 3 év alatt 95%-os volt, de tárhelyszűke miatt cseréltem. Az egy Kingston A1000 volt. Nem volt bajom vele, úgy hasított hogy megváltás volt a HDD után.
jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az A400 az nagyon-nagyon fapados típus, sosem volt túlzottan ajánlott. Ennek ellenére nem tudom biztosan kijelenteni, hogy az okozza a problémát, de benne van a pakliban.
jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ott valami nem ok, nézd folyamatosan az állapotot. Nekem amúgy samu ment tönkre, szóval vannak rossz szériák, mert áramingadozások, rossz tápok stb..

Meg meg lehet elvileg nézni mennyi adatot írtál már ki és az mennyi a gyári elvárhatóhoz képest.

jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem úgy lépkedés hogy simán, hanem pl. ha Tekkenben a menüből bemegyek a karakter választásba, aztán mikor jön a töltőképernyő a 2 harcossal, akkor is nagyot akad, szóval mikor valami új dolgot kell betölteni.

A hőt,nem tudom hol kell nézni, msi afterburnerben nincs olyan opció

jan. 24. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Végül is a konfigod és az adott játékok teljesen lényegtelen információk...
jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

pont pont pont...

Mondtam már hogy mindenen átrágtam magam és semmivel nincs baj. De ha ebből te le tudod szűrni mi a baj, itt van:

11400f

rx 7600

16gb ram

fsp 550w

jan. 24. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kondíció lényegtelen (írásmennyiséggel csökken általában. Tehát az élettartamuk 35%-án túl vannak a NAND cellák), de a teljesítménynek 100%-nak kellene lennie SSD-nél. Küldd be a képet a hibalistáról, amit a HD Sentinel ír.


Amúgy semmi baj nincs a Kingstonnal sem, ha jó modellt választasz. Pl egy KC3000 az már elég jó cucc. Mutatja az ára is. NV2 meg éppen csak jobb a fapadnál... kb annyival, hogy már nem igazán gyártanak chipeket/vezérlőket az A400 szintjén. De Samsungnak is ott a QVO, amire talán még az A400-nál is több a panasz. Tehát csak óvatosan... nem a márka a lényeg, hanem a típus. Samunál amúgy talán a 970 Evo Plus ami már biztosan ajánlható (sima 980 elvileg jobban melegszik, amúgy ugyanazt tudják)


Lehet amúgy más hiba is, az igaz, de előbb tesztelned kéne egy jó SSD-vel.


A számok tükrében én már nem használnám programokra ezt az A400-at, de tényleg kellene egy pontos infó, hogy mik okozzát a teljesítménycsökkenést.

jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!