Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Backup célokra Western Digital...

Backup célokra Western Digital Purple vagySeagate Surveillance is megfelelő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Backup, biztonsági mentés célra ezekbe a szériákba tartozó lemezek is megfelelőek? (Western Digital Purple és Seagate Surveillance).

Sokkal olcsóbbak, mint bármely, egyéb kategóriába tartozó merevlemezek, ez nem jelentheti azt, hogy az alkatrészek minősége silányabb lehet?

Pár éve olvastam, amikor a Western Digital megváltoztatta a szériaszám-végződést "z" betűre, hogy azok a termékei az "értékcsökkentettek" vagy nem is tudom hogyan fogalmaztak akkor...

Bár nem kellene sokat mennie a lemezeknek, mert csak a biztonsági mentés idejére lenne bekapcsolva, de azt nem szeretném, hogy hirtelen meghibásodjon és ne lehessen visszaolvasni az adatokat, mert olyan a minősége (természetesen az adatok megvannak máshol is, de szeretnék minőségi terméket vásárolni)...



márc. 23. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó arra is, 0-24-es üzemet kell bírniuk, nekem fél éve van NASban 3x3TB WD Purple 100/100-as mindegyik. (Eleve használt volt). Vegyél nyugodtan.
márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az SMR technológiától is félek, most nézem a Seagate Skyhawk lemezeket, sok az SMR.

Western Digital Purple: erről nem tudom hogy CMR vagy SMR -e de gyanítom hogy SMR.

márc. 23. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Az SMR/CMR különbözőségnek főleg a RAID esetében van nagy mértékű jelentősége:

[link]

a WD Purple CMR:

[link]

a Seagate Skyhawk CMR:

[link]

márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha te csak simán mint meghajtót akarod használni (akár egy bazi "pendrive"-ot) teljesen mindegy.

Nekem az eggyik egy privát felhő, a másik kettő média szervernek van befogva. Teljesen hibátlan. De amit #3 ír, hogy bonyolult Raid tömböt ne ilyenből csinálj. #1 voltam.

márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!