Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ha nem ír ki...

Mit tegyek ha nem ír ki hibaüzenetet sem a rendszer indításnál?

Figyelt kérdés

Ma raktam össze a gépet, ellenőriztem a kábeleket, bekapcsolom és a monitor csak annyit ír ki hogy "American Megatrends". Semmi error üzenetet mint ahogy a neten keresgélés közben láttam. Ilyenkor mit csináljak? Olvastam a CMOS akuról, azt már kivettem 1x, visszatettem de semmi változás.


A ventik mennek rendesen, az alaplapon lehet valami gond?


Azt tudom hogy direkt úgy rendeltem meg hogy legyen a bios updatelve. Lehet elmaradt?


Specifikációk:

Alaplap: Gigabyte Aorus Elite B550M

Cpu: AMD Ryzen 5 4600g

SSD: Samsung 980 pro 1TB

PSU: Corsair rm750x


Windows nincs telepítve, a biosba meg nem jutottam be. Azt ajánlották online.


márc. 23. 16:46
 1/5 ludicrousSpeed ***** válasza:
Fapados alaplaphoz illene csipogót is venni, és akkor lenne visszajelzés...
márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóval akkor mi is a gond?

Nincs hibaüzenet, eddig OK. Akkor elvileg rendben kell legyen minden.

De azt is írod, nincs rendszer telepítve. Akkor viszont nincs mit elindítania a BIOS-nak a betöltés végeztével. Akkor csak ott fog semmit csinálni...

De igazából a törvény szerint Magyarországon nem lehet számítógépet értékesíteni operációs rendszer nélkül. Akkor azt is feltételezhetjük, hogy nálad egy FreeDOS van telepítve, abba futottál bele...

márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ludicrousSpeed ***** válasza:
Semmit sem kell feltételezni, a post végéig sem jut el....
márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vettem. Hiába dugom be a telepítő pendriveot, ha semmi sem történik.


A jelenlegi gond hogy beadja azt amit írtam, és nem megy semerre. Ha legalább világítana valami az alaplapon, vagy kiírna valamit akkor tudnék tovább haladni.


Nem tudom milyen betöltés, mivel jó negyed óra után sem történt semmi.


Megjelenik a piros háromszög, mellette az American Megatrends név és kész. Nem megy tovább, nem ír ki semmit.

márc. 23. 18:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, és lehet emiatt nem viszi tovább. Mikor bedugom a konnektorba akkor a processzor hűtő villan egyet. Bekapcsoláskor működik rendesen, de ennek biztos nem kéne felvillani.


Persze ha nem jövök rá én, akkor hívok szakembert.

márc. 23. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!