Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a hiba és mit tanácso...

Mi lehet a hiba és mit tanácsoltok? Vigyem szerelőhöz? Új alkatrészt vegyek? Vagy ne csináljak semmit?

Figyelt kérdés

A laptopom szombat este, mikor be akartam kapcsolni, a következő hibaüzenetet írta ki:


The AC power adapter wattage and type cannot be determined.

The battery may not charge.

The system will be adjust the performance to match the power available.

Please connect a Dell 90W AC adapter or greater for best system performance.

The resolve this issue, try to reseat the power adapter.

Strike the F3 key (before the F1 or F2 key) if jou do not want to see power warning messages again.

Strike F1 key to continue, F2 to run the setup utility.

Press F5 to run onboard diagnostics.


* * *


Mint legtöbbször, most is úgy akartam használni, hogy a tápegység be volt dugva a hálózatba. Természetesen az akkumulátort sem töltötte, ezt megnéztem. Kipróbáltam: ha nem volt bedugva, akkor nem volt ilyen hibaüzenet. Mivel sürgős teendőim voltak, feleségem laptopját használtam az elmúlt pár napban, most jutottam oda, hogy elvigyem szerelőhöz a laptopot. Azért előtte megint kipróbáltam, és láss csodát: működik! Most is erről írok.


Mi lehet a hiba oka és mit tegyek?

Egy hibaüzenetet jelenleg nem produkáló géppel van-e értelme szervizhez fordulni?

Viszont számomra fontos a megbízható működés. Pl. ha elutazom előadást tartani és a laptopot viszem, akkor kritikusan fontos, hogy megbízhatóan működjön. Meg egyáltalán, ha sürgős itthoni munkám van, akkor is rendkívül bosszantó az ilyesmi.

Ha azt mondjátok, hogy valamelyik részegység (pl. a tápegység) már bizonytalanul működik, én akkor is vagy megjavíttatni vagy kicserélni szeretném.



márc. 27. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Dell?
márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen!
márc. 27. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A tápegység nem adott elegendő áramot a gépnek az indítás pillanatában. Ha az eredeti tápja amivel korábban nem csinálta ezt, akkor gyengül, a kondenzátorok sajnos idővel kiszáradnak. Ha utángyártott, vagy nem a sajátja, akkor nem elég erős.
márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, az eredeti tápja, amivel korábban nem csinálta ezt.

márc. 27. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Valószínű,hogy gyengült a táp és nem képes már leadni a 90W-ot. Főleg ha merült az akku is és azt is kell töltenie közben. Egy tápcsere megoldhatja a problémát de ajánlott kimérmi előtte,mivel a hiba attól is jelentkezhet ha valamelyik cella zárlatos az akkuban és leterheli a tápot töltéskor.
márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

# kérdező - lefordítva ezt írta ki. - Lehet, hogy csak valami érintkezési probléma volt.


- A hálózati adapter teljesítménye és típusa nem határozható meg.

- Előfordulhat, hogy az akkumulátor nem töltődik.

- A rendszer a teljesítményt a rendelkezésre álló teljesítményhez igazítja.

- A legjobb rendszerteljesítmény érdekében csatlakoztasson egy Dell 90 W-os vagy nagyobb hálózati adaptert.

- A probléma megoldásához próbálja meg újra behelyezni a hálózati adaptert.

- Nyomja meg az F3 billentyűt (az F1 vagy F2 billentyű előtt), ha nem akarja újra látni a tápellátásra figyelmeztető üzeneteket.

- Nyomja meg az F1 billentyűt a folytatáshoz, az F2 billentyűt a telepítő segédprogram futtatásához.

- Nyomja meg az F5 billentyűt a fedélzeti diagnosztika futtatásához.

márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, mindenkinek ment a zöld pipa!
márc. 27. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha akkus, esetleg nézd meg kivett akkuval rádugott táppal. Talán el tudod végezni még az ügyes-bajos dolgaidat míg le nem bonyolítod a cserét.
márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!