Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kezdett el minden...

Pillowtalk2216 kérdése:

Miért kezdett el minden akadni és szaggatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok van ez a gépem:


ADATOK:


ALAPLAP: Gigabyte b450M-H



CPU: AMD Ryzen 5 1600AF


RAM: Corsair 3000Mhz 32GB


GPU: RX 5600XT 6gb GDDR5


SSD: 120GB és 2TB HDD


Táp: Zalman ZM600-gsii 600w


Ami történt:

Két napja kipróbáltam egy haverom videókártyáját, hogy működik-e még, mert neki nincs PC-je és nem működött. A gépem bekapcsolt minden csak nem tudtam kikapcsolni így manuálisan gomb lenyomásával kikapcsoltam. Ez meg történt kétszer..


Utánna amikor vissza tettem a sajátomat(Rx 5600XT) Már 10 perc használat után elkezdenek szaggatni a videók a játékok egyaránt ami ment 60FPS-el(GTA5 RDR2) most csak 30 és szaggat stb. Még az asztalon az egér mozgás is szaggat.. Aztán ujra raktam a gépet és most megint ezt csinálja..


Tancsátalan vagyok, hogy mi lehet a baj.. Eddig minden ment szépen, sosem csinálta ezt.


GPU meg halt?, vagy mit és hogyan teszteljek???



márc. 30. 17:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfejetettem, hogy ha nyomok egy Restart-ot akkor utánna minden megy rendesen kb 10-20 percig. Játékok minden ahogy eddig ment.
márc. 30. 17:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen típus volt a haverod rossz videókártyája?
márc. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

GV-R939G1 GAMING-8GD

R9 390 8gb

márc. 30. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor lehet a probléma forrása.


Az RX 5600 XT az Adrenalin, vagy Pro AMD Driver-t használja, a BIOS pedig nem érdekli.

Az R9 viszont a klasszik AMD driver-t használja (azt hiszem 2015 vagy 2016 volt az utolsó frissítése), illetve még az F91-es BIOS kell neki.


Nem kizárt, hogy a BIOS és a rendszer megpróbált volna alkalmazkodni az R9-hez.


Első körben töröld a video drivereket, aztán rakd újra a te kártyádhoz valót.

Ha az sem oldja meg, akkor egy BIOS frissítés nézhet még be.

Ha pedig az sem, akkor egy teljes rendszer-újratelepítés.

márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom és majd írok, hogy milett a vége!!!
márc. 30. 21:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia. Még este megcsináltam amiket mondtál kitöröltem az összes drivert és újra telepítettem az új adrenalint ami az rx 5600-hoz való.


Még este játszottam kb két órát a red dead redemption 2-vel és minden gond nélkül ment.


Viszont most reggel újra bekapcsoltam a gépet és próbáltam a játékot megint ezt csinálta

30fps és kevesebb.


Akadozott a kép, még az egér mozgatása is nehézkesé vált aztán újraindítottam a gépet és megint most 60 fps-em van a red dead redemption 2, és az összes játékban.


És amit írtál hogy utolsó esetben rendszer újra telepítést kell csinálni, én tegnap azzal kezdtem és nem segített.


Szóval nem tudom mit évből legyek

márc. 31. 10:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Biosfrissítés segíthet?
márc. 31. 10:39
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Szerintem a BIOS-t felejtsd el.


10-20 perc általában melegedésre utal, mivel ennyi idő alatt szoktak terhelés alatt kritikus szintre ugrani a hőmérsékletek.


Talán csak a videókártyád ventilátora nem indul be, - ezt te is tudod ellenőrizni, ha odahajolsz.

márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az működik.. Szal összegezve.,. elkeseredésemben:


Először driverek törlése aztán az ujratelepítése történt. Ez után teljes rendszer ujra telepítés, és hogy csak ne hiányozzon semmi a Bios-t is updateltem..


Nem tudom melyik, de segített. Tegnap délután óta működik szépen minden és játszottam is rajta elég sokat a teszt miatt. Furmark-on elért 100fps-t és most működik az egész rendszer úgy ahogy eddig. Szóval remélem így marad.


A teszt az 3 játék volt

GTA 5 Very High 60 + FPS

Red Dead Redemption 2 Normál 58-65 FPS Normál

EA FC 24 High 60 + FPS


De ez előtt mondom katasztrófa volt 15-20FPS és restart után működött aztán megint elromlot...


Köszönöm szépen a segítséget, de remélem nem kiabálom el előre :D :D


Jó tapasztalat volt...

ápr. 1. 09:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!