Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3,5" Floppy lemezekkel mit...

3,5" Floppy lemezekkel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
Tudok rájuk valami játékot vagy programot írni amit el lehet róluk indítani?

márc. 31. 16:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagyis rájuk másolni, nem én akarok játékot írni hozzá..:D
márc. 31. 16:40
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. ha rá másolnám valahogyan a Prince of Persia DOS változatát, ahhoz kellene külön DOS rendszert telepítenem a gépre, hogy elinduljon játék? Bocs, de ez az időszak nekem sajnos kimaradt.:(
márc. 31. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs értelme szerintem. Nyilván ha autentikus hardveren autentikus adathordozót akarsz használni, akkor mehet, csak amúgy mivel írsz rá? Vagy hány ilyen géped van?


Amúgy van sd to ide átalakító, és azt érdemes használni retro gépeken. Sd kártyát könnyen átrakod modern gépbe, és rámásolod, amit akarsz. Így a lassú, hangos, kisméretű HDD is kihagyható. Bár ha még az IDE-nél is régebbi, meg a fat32-se opció, akkor nem tudom mi a lehetőség.


Szóval attól függ milyen géppel nyomulsz igazán. Ha újabb, akkor totál felesleges.. szedj le egy dos emulatort... vagy akár vannak már szerintem.online dos emulátorok is, ahol lehet nyomatni azbilyen prince of persi szintű játékokat

márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha most nincs ötleted akkor bedobozolod és felteszed a padlásra..
márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Emlékbe el lehet rakni, de manapság semmilyen gyakorlati hasznuk nincs. Igazából egy mobillal lőtt fénykép sem fér el rajta eredeti méretében, tömörítés nélkül. :)
márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van elég floppyd és igazi kihívásra vágysz akkor tegyél rájuk egy win11 telepítőt.. :-P
ápr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A címkéket elnézve Pentium 4 PC-kben még nem volt ritka a floppy meghajtó. Nyilván tudsz rá játékokat rakni, illetve arról futtatni, de retrógépekre is van jobb módja az adatmozgatásnak. Például hálózat vagy interlink kábel.


Pentium 4 XP-vel már a pendriveokkal is jól megérti magát.


Ahol a floppy komolyan szóba jöhet, az régi alaplapok, amik még nem tudnak CD-ről bootolni OS telepítéshez, vagyis régebbi Socket 7 lapokig bezárólag.

ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!