Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 11-en sehogy nem...

Windows 11-en sehogy nem tudom használni azokat a perifériákat, amik windows 10-en gond nélkül működtek? Mit tehetek? Részletezem a leírásban.

Figyelt kérdés

Van egy vezeték nélküli mini billentyűzetem és egy kontrollerem. Ezek tökéletesen működtek win 10-el, még illesztőprogram sem kellett. Csak bedugtam és ment.

Most hiába töltök le illesztőprogramot, vagy próbálom az eszközkezelőben frissíteni. A joystick alapból nem is volt engedélyezve eszközkezelőben. Hiába futtatom az illesztőprogramot kompatibilitás módban. Semmi.

Nincs valami program amivel a régi perifériák ugyanolyan hibátlanul működnek win11-en mint win10-en? Vagy nincs valami biztonsági beállítás amit ha kikapcsolok, akkor kezeli ezeket a perifériákat?

Nem is értem miért van ez. A win 10-be csak bedugtam mindent oszt már működött is.

Konkrétan most erről a 2 perifériáról van szó:

Billentyűzet: [link]

Kontroller: [link]

Előre is köszönöm a segítséget. :-)



#Windows #billentyűzet #driver #illesztőprogram #Kompati Bili #Dark Billi Gates
máj. 26. 11:17
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
25%

eredeti legujabb MS win11 telepitot hasznaltal es teljesen felfrissiteted?


amugy miert volt szukseg valtasra? Meg eleg sokaig varhattal volna vele

máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eredeti win 11. Teljesen friss. Felújítottam a gépet. Új alaplap, proci, stb... Gondoltam legyen új a windows is. Nem volt rá szükség, de senki nem szólt hogy ilyen szar. Ígértek pár új funkciót, amik érdekesnek tűntek. Egyszer gondolom úgyis át kell állni. Gondolom egyre kevesebb program lesz win 10-re.
máj. 26. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Valóban sz.r, csak nem az operációs rendszer, hanem a kínai noname periféria.
máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A win 10 azonnal felismerte. Nem értem a 11 mit szenved vele
máj. 26. 11:53
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
A 11 még a 10-nél is rosszabb, pedig az nem kis teljesítmény. Állj vissza 10-re, és amíg minden hardvered támogatja, ne válts!
máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Na vajon miért? A kis kínai írt drivert a Windows 10-hez, ezért ismerte fel. Ha normálisan csinálták volna meg a hardvert, akkor generikus driver elég lenne és az összes létező operációs rendszer működne, de kínainak ez nem érdeke, hiszen szabványokat kellene követnie... Hát most látjuk mennyit ér az ilyen kínai remekmű.
máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú. 😥 Azért köszönöm a válaszokat. Könyvelő vagyok, nem informatikus. Most már legalább jobban értem mi a helyzet. Bár a ez a mini billentyűzet nagyon bevállt filmezésnél. Márkásban meg nem találok hasonlót. A kontrollereknél meg a jóval drágábbakon is azt látom hogy csak win10-et támogat. Majd utánajárok.
máj. 26. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Annak a billentyűzetnek pl. semmi köze a Winhez. Ugyanolyan USB adóvevővel működik mint pl. az egerek. Linux-ot futtató médialejátszón, de még BIOS (UEFI) alatt is működik.
máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Összegezve: teljesen másik gép +teljesen másik telepítés másik os-el és egy összezavarodott user... 😃
máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
🫨🫨🫨🫨🫨 Ok, összezavartak a kütyük. No de van megoldás vagy csak szélmalom harcot folytatok?
máj. 26. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!