Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet, hogy a Radeon...

Vzs kérdése:

Mitől lehet, hogy a Radeon HD5770-es kártyám a 3DMark11-től több pontot kap, ha csak az alap Windows driver van fenn? Ha felrakom a catalyst-ot, nem kap annyit, és vannak játékok amik közben akadozik a megjelenítés. :S

Figyelt kérdés

a konfig:

AMD Phenom2 X4 920

HD5770

4GB DDR2


2011. jan. 2. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

>AMD

>ATI

mégis min csodálkozol...

2011. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valoszinü azért mert a catalyst még a kártyán bekapcsol pár funkciot és a 3dmark 11 ezt érzékeli és aszerint tesztel
2011. jan. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és az mitől lehet, hogy az újabb driver telepítése után a windows saját driverével korábban jól futó játékok akadozni kezdenek? Első: köszönöm a válaszod, a feltett kérdésedre válaszolok: azért csodálkozom, mert eddig más problémám még nem volt sem az AMD-s processzorommal, sem az ATI-s videokártyámmal...
2011. jan. 2. 01:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy szoktam ilyenkor telepiteni a vga drivert hogy elösször kicsomagolom egy külön könyvtárba

majd nem feltelepitem hanem a vga kártyának uj meghajtó driverként rakom fel


ez mindig mejött ha a sima driver telepités nem volt megfelelö


De még a DirectX is megprobálhatod ujrarakni

ha már fentvan akkor távolitsad el

töltsed le a legujjabat és telepitsed


:)

2011. jan. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Catalyst esetleg nem alapértelmezésre teszi a minőség-teljesítmény beállításokat, hanem eltolja a minőség felé. Ilyenkor romlik a teljesítmény. A Catalyst AI ha be van kapcsolva, az is inkább a minőségen javít, ha amúgy elég magas lenne az fps (a megjelenítési frekin felül lenne). Ebből akadás is lehet.
2011. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Power!

kipróbáltam a módszered, igaz, hogy a 3dmark11 még mindig 10-15 ponttal kevesebbet ad, mint az alap windows-os driverrel, de a játékoknál korábban lévő hiba megszűnt. Köszi!

2011. jan. 2. 03:16
 7/9 anonim ***** válasza:
10-15 pont?:D Az semmi, másik hogy a 3d markot soha sem szabad referenciaként használni.
2011. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mit érdemes referenciának tekinteni? Onnan szoktam "sejteni", hogy nem a max teljesítményt nyerem ki a hardwerből, hogy pl youtube-n hasonló, azonos, vagy gyengébb gépen megnézem, az adott játék hogy fut. sokszor meglepődöm, mert ami nálam akad, van akinek simán, zökkenőmentesen fut.

ha már megvettem drága pénzért a videokártyát, fusson minden rendesen! :)

2011. jan. 2. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivessen :)
2011. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!