Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI alaplapban, AMD X2 6000+...

MSI alaplapban, AMD X2 6000+ és arra lettem figyelmes, hogy csak a processzor egyik magja megy, játék közben vettem észre, feladatkezelővel is nézve csak az egyik mag meg?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám visszaállítani hogy mennyem a 2. mag is? Esetleg hibás lett az alaplap vagy a proci? Vagy biosban elállítódott ?
2011. jan. 10. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. :) Vannak olyan játékok, és programok, amik még nincsenek többmagos rendszerekre optimalizálva. Tehát, nem tudják kihasználni a második, harmadik, negyedik, hatodik, akárhányadik magot.


Ha meg akarsz róla bizonyosodni, hogy a másik mag is tuti jól működik, futtass valami cpu terhelő programot. Pl az ingyenes OCCT nevű tesztelő progit, majd futtasd, és közben nézd a feladatkezelőben, hogy hogyan alakul a dolog.


Ha ez terheli a második magot, akkor egyértelmű, hogy csak az adott játék nem tudja használni azt.

2011. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Everest tesztet futattam megy mind2mag rendesen, játékokban (NFS Hot Pursuit) COD4 COD7 pedig nem megy a 2 mag. Feladatkezelőben is játék közben az egyik mag megy, de a proritásban pedig mind2ő bevan pipálva.
2011. jan. 10. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha működik a másik mag, akkor az adott játék vagy használja vagy nem. Te azt nem tudod befolyásolni bios beállítgatással, vagy akármivel.


Amúgy cod7 tuti használja, csak amikor átváltasz feladatkezelőbe, akkor már nem, mivel háttérbe kerül.

2011. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!