Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell beállítani egy...

Hogy kell beállítani egy repeatert?

Figyelt kérdés

Van egy router, be van állítva a wifi rajta, és erősíteni kellene, hogy elérjen messzebb.. Erre vettem elméletileg ezt a bigyót, de nem sikerül beállítani. Egy TP-Link repeater 150mps-os..


Hogy kell beállítani? Hogy tudom leellenőrizni, hogy működik-e?


2011. jan. 29. 10:22
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
60%

Itt, a 10. hozzászólástól minden le van írva:

[link]


Mi a pontos típusa?

TL-WA701ND?

TL-WA730RE?


Mert az utóbbit teljesen máshogy kell beállítani.

2011. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is olvasd el a gyártó által megadott használati utasítást!


A repeatereket be lehet állítani vezeték nélküli (WiFi) vagy vezetékes (Ethernet kábellel összekötve a PC-vel) üzemmódban is.

Miután összejött a kapcsolat, általában egy webböngészőben meg kell adni a repeater IP-címét.

Az enyém például: [link]

Itt be kell írni egy felhasználónevet és egy jelszót (ezek is benne vannak a repeater leírásában), és ezt követően bejutsz a kezelői felületre.

Ott kiválasztod a Repeater módot (mert Access Point opció is szokott lenne), majd ki kell választanod a WiFi hálózatot, amelyet szórni, erősíteni szeretnél. Utána megadod a WiFi hálózatod (a routered) jelszavát.

Mented a módosításokat, és kész. A többi beállításhoz nem kell hozzányúlni, az alapbeállítások általában jók.

Arra még figyelj, hogy a repeateren DHCP-t ki kell kapcsolni.

2013. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dani192837 válasza:

Sziasztok!

Hasonló problémám van. Az előttem szóló pont azt az IP-címet adta meg, ami az én leírásomban szerepel. Pont azokat a lépéseket teszem meg, amikről szó volt, de csak addig jutok, hogy válasszam ki a hálózatomat. Mivel abban az ablakban nem dob fel 1 választható hálózatot sem. Talán, ha tudnám mi az a DHCP és ki tudnám kapcsolni, az segítene? :)

2015. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ez az IP cím kellene, de ha beírom a böngészőbe ezt írja ki: A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Sosem hoz be rá semmit!
2016. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
A fix IP -t beállítottad a Windowsban a kálókarinál?
2016. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!