Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan NAS, amit...

Létezik olyan NAS, amit párhuzamosan mass-storage-ként is lehet használni?

Figyelt kérdés
Tehát nem a NAS-ra akarok egy USB-s külső vinyót dugni, hanem azt akarom, hogy párhuzamosan lehessen elérni a NAS-t hálózaton és USB-n keresztül.
2011. febr. 23. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem már ilyeneket és a legtöbbön ott van mind a két csatlakozó. Szerintem lehetséges hogy egyszerre elérd.
2011. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 czibles ***** válasza:

ennek mégis mi értelme lenne?

bár ettől függetlenül szerintem is megoldható lenne.

2011. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

részletesen:


vagy egy média lejátszóm, aminek nincs belső merevlemeze, lehet hozzá csatlakoztatni külső HDD-t USB-vel vagy eSATA-val. tudja kezelni a hálózatot (Microsoft fájlmegosztás), de rámásolni nem lehet semmit, csak magából a lejátszóból lehet vezérelni a másolást.

az viszont eléggé körülményes, pl. egyszerre csak nyolc fájlt/könyvtárat lehet kijelölni, nincs rendes fájkezelés (törlés, átnevezés stb.) azért kellene, hogy kivülről elérjem, mert akkor azt is látnám, hogy mi van már lent (a család összesen vagy 20 sorozatot néz, plussz filmek, így már nehéz fejbentartani, hogy mi van meg, mi nincs, van-e már felirat stb., most txt listákkal csinálom, de elég nagy b@szakodás)

persze tudna hálózatról is lejátszani, tehát egy sima NAS is jó lenne, de azt nem dobja fel alapból a program, minden egyes alkalomma külön ki kellene tallózgatni, ezért kellene, hogy legyen képes USB kapcsolatra az egység.

2011. febr. 23. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy normális NAS árából (40ezerig csak gagyik vannak, lassúak legfőképp) már vehetnél egy normális hálózati médialejátszót és mehetne gépről a filmezés belső tároló nélkül
2011. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a dolog lényege az, hogy ne menjen a gép. ha megy akkor minek a lejátszó? rákötöm a tévére, akár hdmivel és csókolom...


mellesleg egy ASUS OPlay Air az nem egy rossz lejátszó...

2011. márc. 5. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem rossz, de mint látod mégis vannak hiányosságai a te esetedben. Mellesleg ha nem akarod, hogy menjen a gép akkor egy NAS+Médialejátszó már simán fogyasztásban ott van, hogy összeraksz egy alacsony fogyasztású Atomos gépet és kész a HTPC, ráadásul ha rögtön ezzel kezded, árban is jobban kijössz.
2011. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tud mit?


ha te nulláról, telepítve összeraksz nekem egy olyan médialejátszó gépet, aminek van távirányítója, normálisan kinéző háza, HDMI kimenete és elboldogul a 1080p mkv-kal 50ezerből (mert kb. erre jön ki a lejátszó meg anas együtt), akkor én azt megveszem tőled.


ha nem, akkor próbálkozz a kérdésre válaszolni, vagy befogni szádat...

2011. márc. 6. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:

a f*szomon vagy felháborodva így várod hogy segítsenek az emberek..pff...

Egyébként 50ből a gép összerakható lenne ha körbenéznél mennyibe mennek az Atomos cuccok

2011. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

mondtam, csináld meg és én kifizetem.


vállalod, vagy nem?

ha nem, akkor ne pattogj, hanem hallgass.


egyébként körbenéztem, alaposan, és ennyiből nem lehet összerakni egy ilyen konfigot. nagyon nem.


a segítségről meg annyit, hogy ha valaki segít, azt még meg is szoktam köszönni (ellentétben a legtöbb kérdezővel). az okoskodókat, mint te, viszont nagyon nem bírom.

2011. márc. 6. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!