Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonsági mentést mire...

Biztonsági mentést mire érdemes menteni?

Figyelt kérdés
Van jó pár pótolhatatlan képem videóm, amit nem szeretnék, ha elveszne, de mivel amin tárolom jelenleg vinyón több szektorhibát is talált már a HD Sentinel, így valami más helyre szeretném lementeni, de nem tudom mi az amin hosszú ideig, és biztosan visszaolvasható marad. E téren talán olvastam, hogy a cd-dvd lemezre való írás sem jelent hosszú távon biztos megoldást az adatvesztés szempontjából. Ki mit ajánl erre a célra?
2011. márc. 29. 12:32
 1/4 legendavagyok01 ***** válasza:

Használj kifejezetten archiváló DVD-t (a normál 10-15 év helyett akár 90-100 évet is garantálnak -papíron). Áruk általában 3-4-szerese a normálnak. Ha csak normálisan, fénytől védve, hűvös, páramentes helyen tárolod és egyébként nem használod csak ritkán (mondjuk ha az eredeti fájl megsérül vagy elveszik) akkor nagyon jó és relatíve olcsó megoldás.

Például ezt is ajánlom:

[link]

2011. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy külső vinyót.
2011. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
legendavagyok01 ilyenről még nem is hallottam, már ezért érdemes volt ide is benézni :)
2011. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

100% biztos megoldás nincs, vinyó tönkremehet, dvd sérülhet, webtárhely törlödhet, ezért a fontos fájlokat érdemes többféleképpen, több helyre menteni.


1, kiirni lemezre

2, merevlemezen, esetleg külső vinyón biztonsági mentés

3, webes tárolás, pl.:

- egy emailban elküldeni egy saját másik emailcímre (itt regisztrálhatsz, 7.5GB ! pl: [link] )

- egy webtárhely regisztráció, ahol csak Te ill. az általad kijelölt személyek férhetnek hozzá, pl:

[link]

[link]


Valamelyik csak megmarad...

2011. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!