Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor húzás "káros" a...

Processzor húzás "káros" a processzorra?

Figyelt kérdés

Van egy E8400-am, ami alapból 3.0 ghz.

Ha szakszerűen húznám 3.6-ig alapfeszültségen, az megártana neki?

Jelenleg 3-4 éves lehet, és nem szeretném, hogy 2 év múlva ezért tönkremenjen.

Hűtéssel nem lesz probléma, erről egy CoolerMaster Hyper TX3 gondoskodik :)


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 26. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
ha jól csinálod, akkor nem lesz baj.De ha ilyen "sokat" akarsz rajta húzni, akkor mindenképpen adjál rá legalább +0.05v feszt.+ fesz nélkül gyursabban tönkremegy, és nem is lesz olyan stabil.
2011. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne azt nézdd hogy milyen hűtés van rajta hanem azt hogy hány Celsius-fokon tudja tartani a processzort. Egyébként nagy baja nem lehet ha rövid ideig húzod csak, 3.6 már lehet kicsit sok lesz, de próbálkozni kell, először 3.2 aztán ha bírja a rendszer mehetsz tovább 3.4-re, ha még mindig bírja 3.5, aztán 3.6. Amint érezhetően melegedik a proci (45C°+) vagy lefagy a rendszer/kékhalálozik akkor rögtön vissza kell vinni, de szerintem 3.3-3.4 körül még simán bírnia kell. Azért elővigyázatosságból készítst mentéseket meg egy biztonsági beállítást BIOS-ban. Ja és annak nincs sok értelme ha csak önmagában a procit húzod (persze csak ha nem jelentősen gyengébb a többi alkatrésznél), igazítss hozzá minden egyéb összetevőt is ha lehetőséged van rá.
2011. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

húztam már ezt a procit, bírja a 3.6ot stabilan, játszottam is vele, nem is melegedett nagyon.

Csak visszavettem alapra, mert féltem hogy lehet később ebből baja.

2011. ápr. 26. 11:44
 4/4 Sarosi13 válasza:
nem akartam külön témát nyitni. Hogy kell felhuznia procit?
2011. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!