Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az oka, hogy egyes laptopok...

Mi az oka, hogy egyes laptopokat operációs rendszer nélkül árulják? Vannak rossz tapasztalataitok az operációs rendszer nélkül vásárolt laptopokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Laptopot szeretnék venni, ki is néztem egy Asus modellt, viszont az Asus-ok többségét oprendszer nélkül árulják. Az informatikus ismerősöm szerint ez azért (lehet) gáz, mert így nem tudod elsőre, hogy egyáltalán működőképes gépet kaptál-e. Továbbá igaz az, hogy ha mondjuk egy Vistá-s modell veszel, akkor egy utólag telepített XP automatikusan jogtisztának számít (mint korábbi Windows- verzió)?
2009. márc. 11. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem az a hátrány, hogy operációs rendszer nélkül adják, hisz így olcsóbb. És majd te eldöntöd mit akarsz rá feltelepíteni.

(Amúgy meg fognak rá telepíteni egy demo VISTÁT - tapasztalat)



AMI GOND, viszont, hogy mostanság a mai laptopokhoz nem adnak drivereket. És ezt nagyon nehéz beszerezni, jó esetben a gyártó honlapjáról... de ez se biztos. Én pl. XP-t akartam, de egyszerűen csak Vistához volt driver a laptop típusához.


Szóval én a helyedben a driverekről érdeklődnék, hogy adnak e hozzá , vagy honnan fogod eléri.

2009. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak annyi, 1) Így kedvezőbb árat tudnak feltüntetni az árcédulán.

2) Nagyon sokan vannak akik nem azzal az előtelepített oprendszerrel akarják használni a gépet, amelyikkel forgalmazzák .(lásd, W.Wista, 85% a vásárlóknak, XP-t telepít helyette)

3) Az hogy működöképes-e maga a gép, majdnem mellékes, mert ha problémád van magával a géppel, 72 órán belül a vásárlás helyén, orvosolják (akár, cserét is kérhetsz!)

2009. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
én vettem egy laptopot operációs rendszer nélkül és ragyogón működik. csak arra vigyázz, hogy az újabb gépeket csak a vista tudja kezelni.
2009. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Én is op nélkül vettem egy Asus X52rl szériájú gépet és rátelepítettem az xp-t de se a gyártó honlapjáról sem a cd-ről amit adtak vele (mert Vistás) és nem tudtam telepíteni az egyik drivert.Gondold át alaposan!
2009. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Driver szempontjából legjobban ellátott a DELL. Ott géptípusra lebontva találhatsz drivereket, vagy XP, vagy Vista opr-hez egyértelműen, így nem érhet meglepetés utólag.
2009. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az én modellemhez van xp-s driver. Azért érdekelne, hogy miért pont az Asus nem ad a gépeihez oprendszert, elég jónevű márka.
2009. márc. 11. 20:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ahhoz képest, hogy régebben nem lehetett eladni opr nélkül gépet. Biztos azért mert így olcsóbb. De a Toshiba, és Dell is kínál szűz gépeket...mert free dos-hoz gondolom nem sok kedve van az embereknek.
2009. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak notebookokat. mi pl. a pc-t vettük op.rendszer nélkül.. kaptunk hozzá egy linux dvd-t. XD

Ezután gyári xp-t akartunk rá tenni felisment csakhogy olyan ratyi integrált hangkártya volt benne hogy bődület nem ismerte fel a saját driver-ét. ezután mijött visszavittük a pasas feltett egy letöltött xp-t plusz 15000 ft kérem szépen ezt én is megoldottam volna.. XD egyszó mint száz azóta is inkább én teszem össze a gépem darabról darabra mert nem kell Euronincses retek.. :D

2009. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na akkor a tapasztalataim: a nyertes egy Asus lett, persze oprendszer nélkül. Ismerőssel feldobattam rá egy xp-t service pack 2-vel, de a drivereket nem installálta (elfelejtettem szólni neki). Sebaj, majd én megcsinálom a kapott telepítő cd-vel, gondoltam én naivan. Nos, a gyári cd autorun-ja és a setup-ja egyáltalán nem indul be, egyenként kell telepíteni minden egyes drivert. Laikusként nem telepítettem valamelyik 3 betűs programot, ezért képtelen voltam felrakni a hangkártya driverét. Napokig tartó kupaktanács és anyázás után visszavittem a boltba, hogy csináljanak vele valamit. Ott - enyhe lenézéssel - felrakták a hiányzó dolgokat, de a cd-vel nem tudnak mit csinálni, így kapják a gyártótól. Az Asus magyarországi képviseletéhez csak egy telefonszám van, semmi e-mail. Ezt a kört még nem futottam le, de meglesz. Felháborító, hogy gyárilag működésképtelen cd-t adnak egy laptophoz! Már működik a gép rendesen, de megspóroltam volna magamnak ezt sok idegeskedést. Van hasonló tapasztalatotok?
2009. márc. 24. 21:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem mert akkor te eldöntheted,hogy mit akarsz rátenni,meghát ez nekik plusz bevétel is,mert egyes helyeken ők is tesznek rá neked oprendszert.én nemrég kaptam egy asus-t üresen,mert nekem vista nem kellett,ott az üzletben raktak rá nekem egy xp-t,persze plusz pénzért

drivert meg nem értem,mindenképpen kapsz a laptophoz,az hozzá jár

2009. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!