Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor nem működik (No...

István_ kérdése:

Processzor nem működik (No video Input) Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A napokban úgy döntöttem h a hűtőt kitisztítom. Kivettem a helyéről és elvégeztem a tisztítást. Maga a ventilátor egy fém tömbön helyezkedik el, aminek az aljára csatlakozik a processzor. Nos miután visszatettem és bekötöttem mindent a helyére szépen, a számítógép elindulásával a processzor nem indul el. (nem világít pirosan) Amikor jó volt, adott ki hangot elindulásnál, most viszont csak pittyen halkan. A processzoron lévő tűk nem egyenesek talan rosszul tettem vissza. Kiegyenesítettem őket de 2 kitört. A processzor kuka?
2011. jún. 17. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Kettő kitört, és még érdeklődsz? ...


Igen, az úgy kuka, ahogy van. A procihűtőt nem szedjük le csak úgy, mert kell oda valami közeg, ami jól vezeti a hőt (szilikon pasztát szoktak használni). Ha anélkül rakod vissza, akkor nagyon gyorsan túl fog melegedni. A procit megfelelő tudás nélkül végképp nem szedjük ki. A lábak pedig azért hajlottak el, mert amikor rögzíted, akkor elhajlítja őket, pont azért, hogy tökéletes legyen az érintkezés, és esélye se legyen elmozdulni.


Legközelebb ilyet ne tegyél...

2011. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

hát igen törött lábbal kuka...

milyen proci volt?

2011. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kuka.
2011. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Intel Caleron proci többett most így nem tudok róla. Úgy volt ez, h áramszünet volt használat közben. Gondoltam mivel úgyse tudom használni, megcsinálom a folyamatot. Amikor elsőnek visszatettem a fogak biztos nem voltak kitörve, hisz akkor még nem tudtam mi a baja. Azután piszkáltam meg és tört le. Máskor is volt h használtam és kiírta h no video input, resetelni kellett. Ez többször is előfordult. Áramszünet nem okozhatott valamit vele?
2011. jún. 17. 19:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Első válaszadótól kérdezem! Milyen az olyan processzor amit hogyha rögzítesz a lábai alapból elhajlanak?? Szépen néznénk ki:D A legtöbb új procinak már nincsenek tüskéi hanem az alaplapon vannak ezek a tüskék nem a processzoron. De kérdező ha csak a hűtőt a ventillátor takarítottad mi szükség volt leszedni a hűtőbordát is? Hűtőborda és ventillátor közé nem szokás pasztát rakni. Lényeg, hogy kuka.
2011. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van a ventilátor egy fémtömbre erősítve (nem tudom mi az) és annak az alján van processzor. Paszta és van közte, ez így együtt van. Így egybe kell az alaplapra csatlakoztatni.
2011. jún. 17. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Valszeg nem a legújabb processzorok egyike volt, azért lehettek lábai. Az a fémtömb a hűtőborda, ami átvenni hivatott a processzor által termelt hőt, így nagyobb felületet lehet hűteni, könnyebben elillan a hő. Ehhez azonban hővezető paszta kell a proci és a hűtőborda közé.

Kedves Kérdező! Ha jól gondolom, ez egy 478-as foglalatú Celeron processzor volt, amiért valójában nem nagy kár. Használtan olcsón lehet venni ilyen 478-as procit, akár 3GHz-es Pentium 4-et is, és az sokkal jobb lesz, mint a Celeron volt. Vagy még attól is régebbi (370-es), és akkor olyat pár száz forintért már utánad dobnak.

Üdv.

2011. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és nem, NEM egyben kell az alaplapra csatlakoztatni, hanem először a processzort kell óvatosan behelyezni (pasztával előzőleg bekenve), majd a hűtőbordát a ventilátorral rászerelni.
2011. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"processzor nem indul el. (nem világít pirosan)"

Nem láttam még olyan processzort, ami pirosan világít működés közben, de légyszi fényképezd már le! :D


Én csak azt nem értem, hogy a proci, vagy a ventilátor tűit törted ki sikeresen? Meg azt sem, hogy minek nyúlsz hozzá, ha nem értesz hozzá? :P

2011. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a proci tűit törtem ki. Egy 2.4-eset tudtam szerezni. ez a 2.8-ashoz képest nagy teljesítménybeli különbség?
2011. jún. 20. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!