Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális dolog hogy a procim...

Normális dolog hogy a procim 2800rpm-el pörög?

Figyelt kérdés
Előfordul hogy internetezés közben is, azután pedig hirtelen lelassul 1100-ra. Gyári hűtő van rajta, nemrég pasztáztam újra (akkor nem volt 45°C-nál melegebb) és most 65°C is szokott lenni.
2011. júl. 9. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

a processzor nem szokott pörögni.

pasztát mit raktál rá (a disznózsír nem jó, hővezető paszta kell)?

valószínűleg szarul raktad rá a bordát a processzorra, és az nem fekszik fel rá normálisan. ellenőrizd.

2011. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyáron alapból melegebb szokott lenni, lehet nem ártana egy nagyobb hűtés. Milyen proci? Húzva van?
2011. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak halkan megsúgom: Budapesten rekord hőmérsékletet mértek, gondolom máshol is meleg van.
2011. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert osszegabajodnak a lábai :))


sztem normális, mostanság elég melegek vannak. Ha tudod mit csinaltal, vagy van egy pici muszaki erzeked, akkor gondolom jol pasztaztad ujra, ha nem.... nezesd meg valakivel, mielott tenyleg baj lesz.

2011. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A procim e5200 és alap órajelen van és nem volt mindig ilyen forró, de mostanában már a 70 fokot is eléri (mag hőmérséklet pedig 80°C).
2011. júl. 12. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl vastagon kented a pasztát? nem kell rá sok. Borda rendseen rajta van? Venti szabályzás bevan kapcsolva? vagy fullon forog mindig?


Nekem is E5200-am van de sose volt rajta gyári. A gyáritól egy bicivel jobbal alapon melegben olyan 45-50 ig ment fel. Kis tuningal 55-ig. Jelenleg egy AC Freezer 13-al hűtöm és 3,3 Ghz-en használom. Frissen van pasztázva. Amikor a szobába 25-26 fok van akkor maximális terhelés alatt 58 fokos. 27-28 nál ez olyan 59-60. Szóval a tied nagyon magas. Ott valami nem jó. Ház oldalát ha leveszed akkor is annyi? Nem állítottál valamit a BIOS-ban? Az a 70 fok ennél a procinál már nagyon sok nem kéne neki annyira felhevülni. Gondolom játékokkal nézted, és azok még nem is terhelik maximálsian le...


Valamint nekem úgy van beállítva a BIOS, hogy 70 foknál álljon le a gép (65 volt az alap de a tining miatt fentebb toltam)

2011. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!