Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ati vagy Nvidia? Melyik a jobb?

Ati vagy Nvidia? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Gépvásárlás előtt állok jelenleg ahogy kinéz a gép 8gb ddr3 ram , Intel i7 2600k proci és emellé tudnék szerezni olcsón egy Sapphire HD 6970 2gb bfbc-s kártyát. Viszont a tesztek szerint nem tudok döntésre jutni mivel jó pár helyen az nvidia győzedelmeskedett eme kártya felett. Ti mit vennétek ha lenne lehetőségetek vásárolni új kártyát? Szerintem nekem mindenképpen ez a kártya lesz mert az intel i7 2600k proci meg a sapphire HD 6970-et 120k-ért venném. De érdekel a véleményetek a kártyákról. :)
2011. aug. 3. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

No és melyik nV? Most komolyan, végigírsz hat sort, de ezt nem bírnád odaírni.


Mindegy, nézzél teszteket.


[link]

2011. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, kellen tudjuk, hogy melyik a masik nvidia.

Ha csak jatekra kell akkor mindegy vegulis, nem kell sokat agyalni rajta, nem potyara ugyan annyi egy nvidia es egy ati kartyanak az ara. Ha kell kepszerkesztesre, videovagasra akkor mindenkepp nvidia, mert a cuda magok jol begyorsitsak a progikat, ha csak jatekra kell akkor mindegy, de akkor a 8 giga messzemenoen felesleges, 4 boven eleg, barkit megkerdezhetsz. Habar a ram nem draga.

2011. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*de 8gigaval semmivel sem kapsz tobb fpst egy jatekban mint 4el.
2011. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy egyelőre bőven elég lenne egy 6950-es is, legfeljebb lecseréled egy-két év múlva.


A CUDA semmin nem javít, a processzor transzkódolója sokkal gyorsabb a cudánál.

2011. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nvidiánál egyébként a 570-re gondoltam mert az van hasonló árkategóriában de azt hittem , hogy ez egyértelmű , hogy nem egy 160 ezres kártyához hasonlítom a 75 ezrest. :)


A 8gb memóriára szükségem van. :) Videókat szerkesztgetek , illetve nem 1 játékkal játszom egyszerre.:) Ez picit hülyén hangzik de egyszerre kb 4-5 játék futtatására kell a gép. Ez a játék a silkroad és mivel iszonyat gyenge a fejlődési ráta ezért mindenki botol és a bot jól elvan magában viszont a gépet eszi mint a hülye. :) 3-4 silkroad client mellett elkell futattnom egy black ops-ot vagy egy bf bc 2-t illetve novemberben cod mw3 illetve bf 3. :) Szóval nekem bőven kell a 8gb ram. :) Sőt szerintem a procit is meghúzom majd.

2011. aug. 3. 00:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora egy rohadt nagy zsírkocka vagy :) Get a Life. Egyébként az fix h a 3. v 4. játék elindítása után kidob egy DirectX problémával.
2011. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Khmm. :) Mint mondtam a bot játszik. Megcsinál mindent itt hagyom 1 hétre és minden pöpec. Én meg azt csinálok amit akarok. :) Egyébként meg nem dob ki directx hibával mert egy ilyen configon : Ati hd 3870 , intel core2quad 6600 , 2gb ddr2 ram 4 silkroad client még egy cod2-4 , league of legends, teamfortress 2, cs:s lazán elment. :) Mert egy idő után ha nem nézek rá a clientre akkor csökken az erőforrás igénye. Kérdezz meg bárkit aki silkroadozik mindenki így csinálja 24/7 megy a gép általában mindenkinél aki elakar érni valamit gyorsan és nem 1 év alatt. :)
2011. aug. 3. 00:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaja valószínű hogy 2GB rammal 9 játék elfut...ne nézz már hülyének b@zdmeg..
2011. aug. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A CUDA semmin nem javít"


Annak tényleg semmit, aki azt se tudja micsoda. De ha ennyire okos vagy, magyarázd meg azoknak a kutatóknak, akik az Nvidia Teslát megveszik a számításaikhoz, hogy hülyék.

2011. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
+1 Nvidia
2011. aug. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!