Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a számító...

Miért nem ismeri fel a számítógépem ezt az új DVD írót?

Figyelt kérdés

A régi DVD íróm IDE-s volt, most vettem egy SATA DVD-írót, mivel az alaplapon van SATA csatlakozó. Hozzá vettem egy Molex-SATA tápkábel-átalakítót, hogy össze tudjam kötni. A BIOS-ban engedélyeztem egy OnBoard SATA nevezetű opciót.


A gép viszont nem ismeri fel a DVD írót, indításkor egy Scan Devices.... üzenet jelenik meg, majd hibát ír ki. A windowsba való bejelentkezéskor pedig a Windows egy RAID vezérlőt akarna telepíteni.


Alaplapom típusa: MSI-7142 (igen, egy elég régi gépről van szó)


Mit lehet tenni, miért nem ismeri fel az alaplap a DVD írót, illetve lehet még olyan, hogy bár az alaplapon van SATA csatlakozó, de mégsem tud SATA DVD írót kezelni (hanem például csak SATA winchestereket? )


2011. aug. 3. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

SATA-s tápkábelen van 3.3V is, MOLEX-en nincs. Lehet, hogy ennek a hiánya miatt nem működik a DVD-íród. A konverter nem alakít át feszültséget.


Javaslatom: vegyél egy új tápegységet, amin van SATA power csatlakozó.

2011. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Biztos vagy benne, hogy ez a hiba?

Csak mert én azt hittem, ezt a Molex->SATA átalakítót pont arra találták ki, amire én akartam használni... vagyis hogy SATA eszközt használhassak, akkor is, ha a tápon nincs SATA tápkábel.

Akkor meg mi értelme az ilyen átalakítónak, ha úgysem működik?

2011. aug. 3. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok eszköz működik a 3.3V nélkül, de sok nem. Ez csak az én tippem, nem biztos, hogy ez a gond. Vidd át egy ismerősödhöz, ahol modernebb a tápegység, és próbáld ki nála.


Amúgy milyen típusú a DVD-író? Hátha a leírásában szerepel, hogy szüksége van a 3.3V-ra.

2011. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!