Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere hogyan?

Processzor csere hogyan?

Figyelt kérdés

Régi proci: AMD Sempron 2200+ (1.5Ghz) Foglalat: Socket AM2


Új proci: AMD Athlon 64 X2 4200+ (2.2Ghz) 2 Magos Foglalat: Socket AM2 (Ezt kell majd berakni a régi helyére)


Alaplap: MSI K9-VGM SocketAM2 -es proci tehető bele!

Sőt az új procit támogatja az alaplap!


Nos hogyan is néz ki ez? Bios frissítés kell?

Valaki elmagyarázná ezt?


Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 5. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell BIOS frissítés bár nem árt, ha nagyon régi verziójú. Simán majd bele kell raknod és működnie kell, csak pasztázni ne felejts el. :)
2011. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát a gép az most lett újrarakva szóval nem tudom a bios verziót nézzem meg? Am muszály a bios frissítés vagy csak azért mondod mert lehet hogy régi? És ha nem frissítem akkor is beolvassa a procit?
2011. nov. 5. 10:46
 3/9 anonim válasza:

A BIOS verziót legcélszerűbb a BIOS-ban megnézni (indításkor DEL vagy F8 vagy valami billentyű megnyomása esetén jutsz a BIOS menübe).

Nem feltétlenül kell frissíteni a BIOS-t, de abból általában nem szokott baj lenni, ha a legfrissebb van felrakva. Ha a mostani BIOS verzió támogatja a CPU-t, akkor a csere után mehet minden a szokásos módon.

2011. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ezt inkább szakemberre bízni nem de? De az is vajon mennyibe kerülhet....
2011. nov. 5. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:

"Jobb lenne ezt inkább szakemberre bízni nem de?"


nem

2011. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Igen, a BIOS -t mindenképp ajánlott frissíteni még előtte!

Itt a szerelés menete:

http://www.youtube.com/watch?v=vLVHFaokdgA


A processzor beszerelésnél semmit nem szabad elöltetni! A nyilakra ügyelni!

2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

POC!


Ami a videóba van azt én is meg tudom csinálni!

Nekem a Bios-os rész nem megy! Azért nem merem mert már hallottam a proci csere utáni kékhalálról! Erről mit gondoltok?

2011. nov. 5. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A kék halálnak nincs köze a bioshoz. Ha a fent lévő bios verzió nem fogja ismerni a berakott processzort akkor el sem tudod indítani a gépet. Egyébként a gyártó honlapján fel szokták tüntetni hogy az az adott processzor típusokhoz hányas verziójú bios kell de úgy látom az msi ezt nem tartotta fontosnak.
2011. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos akkor lehetne még egy kérésem?

Lépésről lépésre leírná valaki hogyan kéne kicserélni?


És drukkoljatok hogy sikerüljön! :)))

2011. nov. 5. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!