Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Látni/használni fogom mind a...

Látni/használni fogom mind a 4 GB memóriámat ha x64 bites Windowst teszek fel?

Figyelt kérdés

Van egy Asus k41jv laptopom. 4Gb memória van benne. Ezen kívül két videókártya, egy integrált intel és egy dedikált nvidia. Jelenleg 32 bites windows 7 van telepítve és a windows ezt írja ki: (win + pause)

Installed memory (RAM) 4.00 GB (2,67 GB usable)

Ez gondolom azért van, mert a 32 bites windows összesen 4 giga memóriát tud összesen felhasználni, beleértve a videókártyák memóriáit.

Ha felteszem a 64 bites windows-t, ki tudom használni mind a 4 giga memóriámat?


2011. szept. 1. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a te helyedben addig használnék 32 bitest, ameddig csak lehet, a 64 bitesen baromi sok szükséges és fontos program nem fut.
2011. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem 8 gigát is sikerült neki.
2011. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De fut minden program. A 32 bites progik is mennek 32bites módban. Őket a feladatkezelőben egy csillaggal látod megjelölve.
2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pl: plugin-container.exe *32 vagy firefox.exe *32

A többinél nincs jelölés, mert 64bites.

2011. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a te helyedben addig használnék 32 bitest, ameddig csak lehet, a 64 bitesen baromi sok szükséges és fontos program nem fut."


Már nem az első ilyen hsz-ed. Nekem még nem sikerült találnom olyan, nekem fontos progit, ami 32 bites W7-en fut, 64 bitesen pedig nem. Írnál végre ilyen programokat?

2011. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát igazából pl. a Worms World Party nem megy rajta :'(

amúgy minden más vígan szalad

meg a 64 bites Windows 7 Home Premium/Professional/Ultimate -nek az elméleti RAM határa 128GB azt hiszem

2011. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Játszani egyáltalán nem játszok, úh az nem fog zavarni. Csak szeretném kihasználni az összes memóriámat, h a windows 7-em is valamelyest gördülékenyebben fusson. Azért csak nem mindegy, h 2,7 GB-ot tud használni a Win, vagy 4-et.
2011. szept. 1. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:
A 64 bites oprendszerek mindig jobbak, és korlátlanok, kivéve ha hulladék ócskavas géped van.
2011. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!