Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 GB RAM helyett a BIOS is...

4 GB RAM helyett a BIOS is csak 3 GB-ot enged használni, de látja, hogy 4 GB RAM van a gépbe, de csak 3 GB-ot enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt egy kép: [link]
2011. okt. 21. 22:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szerintem alaplapi videokárytád van és annak 1 GB van beállítva. A shared video RAM sajnos az alaplapi memóriából csippenti le a részt.

Megoldás:

1. Lehet a video méretét csökkenteni biosban.

2. Lehet venni video kártyát az alaplapon lévőt pedig le kell tiltani.


Plusz infó:

Ha 32 bites oprendszered van akkor a 4GB-ből automatikusan lejön 512 Mb ( nem tud 4 GBt kezelni ), de persze itt a Biosban még nincs jelentősége az oprendszernek.

2011. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Integrált videókártyát használsz? Bár ekkora méretet nem szokott lefoglalni, de volt már rá eset, hogy 1 gigát nekem is lefoglalt és manuálisan vettem le 256 megára.
2011. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

integrált vga elvesz 1 gb ramot?

ez laptop?

2011. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
XD nem laptop:)
2011. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem használok integrált videókártyát, és asztali gép. Alaplap típusa: Asus P5VD2-MX
2011. okt. 21. 22:24
 6/28 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nagyon érdekes probléma. Komolyan!

"Integrated Graphics, up to 64MB shared memory"

Vajon hova tűnhet akkor tényleg az 1GB.

2011. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok :D

Találtam egy érdekes fórum bejegyzést erről az alaplapról, pont ilyen hibával:


"I have resolve this problem. Go to BIOS and manulay set frequence of your DDR. For me - i set it to 800MHz and now system is viewing 4GB usable :) So summary: Enable Memory Remap and change frequence manualy. :) That's all."


Gondolom csökkentette a csóka a DDR memória frekvenciáját és engedélyezte a "Memory Remap" funkciót.

2011. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy ezt is kerestem a BIOS-ban, de sehol nem találom :)
2011. okt. 21. 22:44
 9/28 anonim ***** válasza:
Milyen oprendszert használsz? Ez a probléma jellemzően a 32bites rendszerekkel jön elő! Lényegében 32bit mellet 2^32 byte memória címezhető meg maximum, ami 4GB. Csakhogy az oprendszernek nem csak a RAM-t kell címtartományba venni, hanem pl a videomemóriát is, így nem marad annyi, hogy a teljes 4GB-nyi RAM-ot is lássa (3-3,5GB). A megoldás a 64 bites oprendszer, persze ha ezt támogatja a processzor is, ami ma már szintén alap dolog.
2011. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

BIOS szinten még sehol sem kavar be az Oprendszer!

Ezért ilyen érdekes ez a probléma :D

2011. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!