Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem?

Miért fagy le a gépem?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán, de lefagy a gépem, kb. 3 hónapja van meg ez a konfig és most fagyott le talán csak harmadszorra, olyan 1 hónapos időközönként. Eddig csak böngészés közben fagyott le, de most CoD7 közben. Hang beakad, meg se moccan. Hőmérséklettel nem hinném, hogy gond lenne, a proci 50 fok körül van, a vga-n meg a gyári hűtés biztos jó. Szinte minden full új benne (ami nem, amellé odaírtam), rendesen összeszereltem összerakásnál, jó a gépház hűtése is, nem ütlegelem.. Túl sok konzekvenciát nem tudok levonni, mert nagyon ritkán fagy csak le (eddig), és nem is nagy terhelés alatt, mert CoD7-nél erőforrásigényesebb játék alatt meg nem fagyott le. Meg elején böngészés közben állt meg a rendszer.

Konfig:


Asus P8H61-M LX2

Intel® Core™ i5-2400 + Arctic Freezer 7 Pro Rev.2

HD5870 1Gb (GV-R587UD-1GD)

Kingmax 4Gb DDR3 1333

Chieftec 550W (2007)

WD 1,5Tb Caviar Green 64Mb

Seagate 320Gb (2007)


Win7 64 Ultimate van rajta, legújabb frissítésekkel, vírusmentes. Mi a hóhér baja lehet? :@@@@


2011. szept. 1. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem húztál valamit a gépen? mert ha igen akkor feszültségnövelés nélkül bajos lehet

meg hát az ATI -k (úgy hallottam) hajlamosak túlmelegedésre, bár ha Gigabyte, akkor nem hiszem, mert ők f@szán rakják össze a cuccokat... teszteld le FurMark -kal (extreme burning -et nyomd be), akkor kiderül, hogy az-e a baja

ha meg nem akkor Everest -tel küldj rá stress test -et a többi dologra

egyenlőre ennyi jut eszembe

2011. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minden alapon van.
2011. szept. 1. 19:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Na leteszteltem Furmarkkal a vga-t, nem dobott ki semmilyen hibát, hőmérséklete is ok. Everestben nyomtam cpu, fpu, memory, cache, local disk tesztet, rendben volt. Alaplapot viszont nem ismeri fel az Everest, túl új neki. Esetleg lehet az rossz? Bár hőmérséklete rendben van.
2011. szept. 1. 20:58
 4/12 A kérdező kommentje:
Benyomtam egyszerre Prime95-öt, Furmarkot, Everest stability testet mindenre, és stabil. Sztem az alaplappal lehet valami gond maximum. Ha fogja még csinálni, akkor visszaviszem gariba az Asus lapot, addig meg veszek egy másikat azt csá..
2011. szept. 1. 21:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jó konfighoz, jobb alaplapot kellett volna venni. Az Asus P8H61-M LX2 nagyon gyenge fapados.
2011. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a második mondja. Egy ilyen processzorhoz legalább egy ASUS P8H67 R 3.0 -ás alaplap kell. Hasonló a gépem nekem is, hidd el, tapasztalat.
2011. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utsó kettő: anno a Q6600-hoz vettem 40k-ért felsőkategóriás Gigabyte alaplapot, az lett az eredménye, hogy kettőből kettő gyári hibás volt, 2 hónapig nem tudtam összerakni a konfigot a drága szar alaplap miatt, úgyhogy ezzel most nem győztetek meg, hogy miért éri meg a drága alaplap. Hiába veszek sokkal többért, ugyanúgy lehet az is rossz, lásd fent. Mert szerintetek miben nyújt többet egy 40-50 ezres alaplap? Vegyen annyiért a tuningőrült, én már nem szórom feleslegesen mindenre a pénzt a gépbe..

Ha gariztatnom kell esetleg ezt az alaplapot, akkor se veszek drágábbat. De amíg nem szarakszik állandóan, addig hagyom. Egyelőre háromszor fagyott le 3 hónap alatt. Legfeljebb egy bios frissítést megpróbálok majd.

2011. szept. 3. 15:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Hé. hé. Nem 40-50000 -res alaplapról beszélek, hanem egy kb 25000 Ft -osról. A lényeg, hogy rendelkezzen minimum egy H67 -es chipset -tel.
2011. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. Az ASUS termékei garantáltan megbízhatóak.
2011. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké, ha továbbra is csinálja akkor megfontolom. De egyelőre még nem biztos, hogy alaplaphiba lenne.

Asus-szal nekem is jók a tapasztalataim, legalábbis eddig. Ezért az árért ez az alaplap is nagyon jó lenne amúgy

2011. szept. 3. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!