Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios sípol, megfejtettem, mit...

Bios sípol, megfejtettem, mit kell tennem? -bővebben lent-

Figyelt kérdés
Awardd Bios van a gépemben, egy hosszabb sípolás jelenti, hogy hibementes hardver tesztet végzett. Egy hosszút és két rövidet sípol most. Netes leírás szerint, "Videomegjelenítő hiba". Megjegyezném működik minden rendesen, látszólag nincs gubanc. Mivel lehet baj? Takaritsam ki a videokártya érintkezőit, vagy a monitorral lehet a gond? Remélem egyik sem kuka, mert nem eldobni való darabok... köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 5. 23:01
 1/3 asddaasdda ***** válasza:

mióta csinálja ezt a hangott?

a biosz ba ugye nem álítottál át semít?

2011. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 optimus8 ***** válasza:

Ha sípol, akkor rosszul van belerakva. Ezt BIOS-ba nem tudod állítani.


Ha videokártya hiba, akkor először is vedd ki a kártyát, jól takarítsd meg az érintkezőket, a foglalatból fúj ki a koszt, ha van, a kártyán lévő érintkezőket meg töröld meg valami antisztatikus dologgal. Aztán ha meg vagy, jól nyomd a helyére, amíg "be nem kattan", akkor van a helyén.

Az is lehet, hogy rossz foglalatba tetted, mondjuk, ha több PCIe van a gépedben, de aligha jelentene ez problémát. Itt az lesz a baj, hogy nincs a helyén a kártya. A monitornak semmi köze a BIOS sípolásához.

2011. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első: hát csinálja egy 2 hete, nem állitottam, és az nem is okoz tuttommal ilyesmit =)


második: valószinűleg, mert mostanában szobaújítás miatt 2x is szét lett pakolva a gépem, 1x nem én csináltam és lehet hoy mikor vették le a monitor kábelét meghuzták a kártyát, mert elég vacak gyengus a gépházam, simán ereszt annyit hogy kimozduljon. orvosolni róbálom holnap. köszi

2011. szept. 6. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!