Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? A többit...

Mi lehet a gond? A többit lent olvashatjátok.

Figyelt kérdés

Van egy laptopom aminek a paraméterei a következők:

Core i7 2000MHz Turbo Bust 2900MHz (4 magos)

8GB memória 1333MHz frekvencián

NVidia Geforce 525M 2BG-os videókártya.

Ami még fontos az a 64 bit-es Win7.


A probléma pedig az, hogy mikor elindítom a Crysis 2-őt, Shift 2-őt, Cities XL-t, akkor az intró betöltésénél szaggat a gép. Erre én persze megnézem a feladatkezelőben, hogy esetleg nem-e indítottam el véletlenűl 2 videó dekódolást, mert hát, akkor ugye érthető, de így, hogy a proci 15%-os kihasználtságot is nehezen lépi át a memória meg 35% körül van, nem kicsit lehangoló.

Szerintem amúgy azért van, mert a game vagy csak a game intrója 32 bit-en fut a gépem meg ugye 64 bit-es.

Azt még nem írtam, hogy játék alatt nem volt gondom eddig, de mire a szaggatásokkal teli betöltést végigvárja az ember pl.: a shift 2-nél, addig megtudok enni egy szendvicset is.


Szóval szerintetek mi lehet a gond?

És tudnátok valahogy orvosolni? Esetleg 4 procimagot ráállíthatnék valahogy grafikus munkára? Mert még mindig maradna 4 valódi magom, ugyebár.


Előre is köszi.


2011. szept. 20. 20:01
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Nekem nagyon merevlemez-gondnak tűnik.
2011. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem is a merevlemez
2011. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A windows élményindex 5,9 pontot adott rá.

WDC WD6400BPVT-75HXZT1 ATA Device


Ha tényleg a merevlemez miatt van, akkor nem tudnék javítani valahogy a teljesítményén??

Tényleg zavaró az a jelenség, amit leírtam.

2011. szept. 23. 08:18
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
A windows élményindexet kb. magasról kéne leszarni, annyit ér. Felületellenőrzés, defragmentálás, esetleg naplózó fájlrendszer használata. A swapfile-nak adjál külön partíciót, mert legnagyobb részben az felelős az adatok elszóródásáért. Bár lehet, ki fog kellened cserélni. Smart mit mond rája?
2011. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod Tom.


Nem töredezett, azt már néztem, viszont a SWAPFILE-ról és a SMART-ról sem hallottam még. Írnál róluk bővebben?

Egyébként a Shift 2-ben megszűnt a szaggatás, de nem értem, hogy miért, mert nem állítottam át semmit és persze az összes játékot full grafikán tolom.

2011. szept. 30. 12:03
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

Swap: kb. virtuális memória. Ott tárolja az OS a memóriában lévő, de éppen használatban nem lévő adatokat. A windows általában először a swapbe tol mindent, ráadásul alpértelmezetten dinamikusan változtatja a méretét, ergo a fájlokat a swap méretének változtatása miatt kissé szétszórja a partíción. Ha azonban van neki egy külön partíciója, akkor nem okoz kárt benne.

S.M.A.R.T. a legtöbb winchestervezérlőben megtalálható kis program, az eszköz állapotáról szolgáltat lényeges adatokat. Ilyen például a sikeres és sikertelen írások/olvasások száma. Ha az utóbbi felszaporodik, akkor fel lehet készülni egy cserére (bár nem 100%-os a megbízhatósága).

2011. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!