Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell a DRAM:FSB arányt...

Hogy kell a DRAM:FSB arányt állítani?

Figyelt kérdés

Gondolom a ram időzítéssel kell játszadozni DE minden arányt tudok állítani 1 kivételével!!A neve amit nem tudok: RAS# to CAS# Delay (tRCD) és ez van 9-en!!

A mostani időzitésem az alábbi: 7-9-7-24 1T

És az arányom: (1:6)

DRAM Frekvencia: 800MHz

Ahogy a tRCD elállítom akkor már be sem kapcsol a gép!

A proci 4,0GHz-n tökéletesen megy de ahogy 4,2re rakom akkor instabil lesz a rendszer, és kék halál!

(A segítséget megköszönném de ha lehet nem akarom azt hallani hogy minek akarom állítani mikor így is elég erős kösz)

Config:

Alaplap:Asrock P67 Pro3 SE (UEFI)

CPU: i5 2500K

RAM: Kingston hyperx 2x2GB 1600MHz


2011. okt. 3. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:
A kékhalál azért jön ki, mert a procinak halálközeli élménye volt, az fsb-t azért nem lehet állítani, mert a bios így védi meg a kisüléstől. bár kérted, hogy ne pofázzak, mégis azt mondom, jobb valamit nem piszkálni, mert egyszer csak valami kiég, és akkor az lesz, hogy én megmondtam, de nem halgattál rám. Én is tuningoltam már, de csak mértékkel szabad. Nem azért mondom, mert a te konfig-od jobb az enyémnél, hanem azért hogy megóvjalak egy esetleges kiégéstől. Nem tudom számít-e de nem minden beállítás működik, néhányat poénból tesznek be, néhányat meg csak azért, hogy több legyen a választék!
2011. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!