Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján kell processzort...

Mi alapján kell processzort választanom PC-hez?

Figyelt kérdés
Figyelembe kell valamit vennem vásárláskor (foglalat vagy valami hasonló) ? Nekem most egy Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @1.80 GHz procim van. És esetleg tudnátok ajánlani valami jó kis processzort, ami alkalmas erősebb játékok futtatására is? Köszönöm a válaszokat előre is!
2011. okt. 8. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Erre már fölösleges költeni..de ha érdekel van egy E7500am 18e+posta költség.2hetet használtam.Semmi baja(!)
2011. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem értetted a kérdésem! Én nem ilyen őskori leletet szeretnék venni, hanem valami sokkal jobbat :) DE olvasd el még1x kérdést
2011. okt. 8. 18:15
 3/14 anonim ***** válasza:
[link] Magad dobhatod össze de min. 4 magossal kezdj, én AMD-s vagyok pentihez nem értek.
2011. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy meg egyáltalán nem értek ezekhez a kütyükhöz, azt sem tudom mi az az amd meg stb, ezért kértem segítséget, mert nem akarok hülyeséget venni.
2011. okt. 8. 18:19
 5/14 Panda Péter ***** válasza:
70%
az alaplapodba már csak viszonylag elavultnak számító core2-es processzorokat lehet rakni. két lehetőséged van, ha fejleszteni szeretnél: veszel egy procit ami jó az alaplapodba, amivel kicsit növelheted a teljesítményt, de olyan hűdenagy ugrásra ne számíts (no meg a játékok teljesítményét nagyobb mértékben befolyásolja a videókártyád ereje, mint a procié). a második lehetőség, hogy kompletten platformot válasz, procival, alaplappal, rammal, és akár videókártyával egyetemben.
2011. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Jelenleg ha erős teljesítménybeli és hosszútávon(nem is olyan hosszú bár ez felhasználótól függ) kevesebb befektetést igénylő műveletet akarsz akkor inkább ne költs erre a konfigra.

Jobban járnál ha ettől megszabadulnál és egy jó kis AMD-s gépet vennél.

2011. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs nekem új gépre pénzem...
2011. okt. 8. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Elavult foglalat, nem fogsz már bele a mostaninál sokkal nagyobb teljesítményt nyújtó processzort kapni! Mellesleg a cseréhez ha az alaplapodnál újabb procit választasz valószínűleg bios frissítésre is szükség lesz, aminek minimális hozzáértés nélkül nem ajánlott nekikezdeni mert tönkrevághatod az alaplapot.

Mindenesetre ha ragaszkodsz a proci cseréhez akkor ezt a kettőt tudom ajánlani.:


[link]

[link]


Ezek 4 magosak így talán valamivel előrébb leszel mint eddig.

2011. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor mért irtad nem értjük kérdést??

nem elavul proci kell de nicsn rá pénzed!!!

akor mit szeretnél?

veszel egy oylant amit ajánlottak az elmegyeget majd

bár jó lene alplapod pontosan tudni meg mit is akarsz és ha nicsn jó vga d hozá akkor teljesen felesleges

amugy a Core 2 Duo 7500 amit fent is irtak nagyon szép kis proci csak hát elvault...

2011. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mint irtam procit hiába újit csak 775 ös be

és Quadok melesleg 40-60 ezrek minimumum megéri az?

2011. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!