Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség! Mi lehet a baj ami...

Segítség! Mi lehet a baj ami miatt nem indul a gépem?

Figyelt kérdés
Volt egy mobil rack-em amit kiszedtem a gépből mert már eszméletlenül zörgött mikor elindítottam a gépet úgyhogy kiszedtem belőle a winchestert és bedugtam belső sata kábellel meg minden, de most nem indul el a gép. Kap áramot, de nem tölt be semmi, áll az egész feketén még a kezdő alaplaplogó sem jön be. Ja és ha visszadugom a rackel akkor is ugyanez van. Ami még érdekes lehet, hogy mikor kiszedtem a racket eszméletlen mennyiségű por szabadult el.
2011. okt. 8. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Tyű haver, ez érdekes. :)

Először is a por bizony árt a gépnek.

Nem is maga a por, hanem a por azon tulajdonsága, hogy csak gyűlik és gyűlik és eltömíti a szellőzőnyílásokat, rontva pl a hűtésen.

Én nagyon alaposan kifújnám a port a gépből, mondjuk sűrített levegővel, a szabadban/erkélyen/teraszon stb.


Aztán nézd meg, hogy nem húztál-e véletlenül ki egy kábelt valahol, nem lazult-e meg az egyik kábel, húzd ki mindet és dugd vissza / igazgasd meg őket.


De mindenekelőtt egy hatalmas portalanítás. Ezen felül pedig ajánlott legalább félévente takarítani a gépet, alaposan!


Haverom például leszarta és olyan poros lett a procihűtője, hogy az nem hűtött eléggé és túlmelegett a proci - ettől pedig fagyott a rendszer.

2011. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy esetleg attól hülyült be, hogy egyszer véletlenül elindítottam a winchester nélkül amin amúgy a rendszer van. De a CMOS reset nem segített...
2011. okt. 8. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs boot médium a gépben (merevlemez, cd/dvd), még nem szabad, hogy baja essen...
2011. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!