Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II X4 955 feszültség -...

Phenom II X4 955 feszültség - Rossz alapbeállítás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy AMD Phenom II X4 955 BE procit használok egy AM2+ -os deszkában (Gigabyte GA-MA770-UD3 rev1.0).


A BIOS alapbeállításon (a CPU-Z és a HWMon szerint is) 1.475V-on járatja a Phenomot, ami szerintem sok. Ahogy a neten nézem, a proci feszültsége 1.350V kéne legyen. Most beállítottam annyira, küldtem neki Intel Burn Testet is, több menetben és stabilnak bizonyult, max 55°c volt a hőmérséklet.

Szerintetek hagyhatom ezen a feszültségen, vagy baj lehet belőle később?


Továbbá a HT sebessége 2GHz - ez rendben van így?


2011. okt. 20. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A HT jó, viszont a feszt vedd le, nekem AM3+os lap (szintén giga) autómatán 1,4V-on nyomatta a procit, én meg örültem, hogy 'alapfeszen' stabil 3,9-4 GHz-t tud... Most isszavettem, és 41C helyett 34C volt a hőm.-e üresbe. (C&Q-val stb.) Terhelés alatt 51C-ről lement 48C-re, úgyhogy jobb lett, és tök stabil. Úgylátszik valamit elronthattak... (Nálam volt BIOS update is.)
2011. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leveheted nyugodtan a magfeszültséget, egészen addig amíg még stabil, csak jó alaposan teszteld le.

Minél alacsonyabb a feszültsége, annál kevesebbet fogyaszt, és kevésbé melegszik.

Baja nem lehet tőle, ha túl alacsony max lefagy vagy kékhalálozik, akkor adsz neki kicsit többet. Ezért kell jó alaposan letesztelni hogy meddig stabil.

Baja csak attól lehet ha túl sokat adsz neki, ha keveset attól nem.

2011. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Panda Péter ***** válasza:
1,475 nagyon sok, még tuning alatt sem szoktunk magasabb értéket javasolni. nem is értem, hogy lehetett ilyen magasan a fesz :S
2011. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én sem. De auto és normal érték ezt állította be. Amúgy a legfrissebb BIOS-t használom és nem is húzom túl a procit.

Havernál AM3-as lapban 1.350V az alap ugyan ilyen procival.

Most 1.25V -on nyúzom Intel Burn Test-el, talán majd Prime95-öt is ráengedek és hasonló okosságokat.

2011. okt. 20. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, giga lapoknál több ember is jelezte már ezt, spec nekem is fellépett a probléma, csak nekem 1.4V-on járatta a procit... Én most 1.2V-on 3.4GHz-n nyúzom, mert jön a nyár, és visszább kellett venni a feszt... (Valahol olvastam egy tesztet, hogy alapon akár 1.5-1.75V-on is lehet járatni, és ott már 50W felett spórolsz, alapórajelen teljesítményveszteségmentesen...:DD) A HT meg stimmel, fasza.
2012. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!