Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan/mivel töltsek le drivert?

Nitrog3n12 kérdése:

Honnan/mivel töltsek le drivert?

Figyelt kérdés

Megvizsgáltam a gépemet aida 64-el és a következő eredmény született:

-Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő (Bad driver)

-Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) termékcsaládba tartozó PCI-E Gigabit Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20) (Bad driver)


(az utóbbi napokban kékhalálozott(IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x0a) pedig most lett újrarakva és gyanakszom az alaplapra. Memtest nem jelez hibát és nem is vírusos.)


Szerintetek okozhatják ezek a driverhibák a problémát.


2011. okt. 22. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát az AIDA szerint igen...


No de a kérdésedre válaszolva. Driver, ami egy nagyon fontos összetevője ugye a rendszerednek, soha ne a net bugyraiból halássz össze, ez kritikusan fontos!


Tessék szépen megtudni, hogy milyen alkatrészeid vannak, mely gyártóktól és látogass el az adott cégek honlapjára. Ott megtalálod a hivatalos drivereket, amikkel valszeg jól fog működni.

Amúgy az integrált realtek hálózati kártyád kékhalálozott, valszeg ratyis driver miatt.


Ha nem tudod milyen alaplapod van, nézd meg Aida-ban.

2011. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Gigabyte alaplapom van és a honlapján ( [link] ) találtam egy ilyen letöltést:


Realtek LAN Driver

OS:Windows 7 32bit, Windows 7 64bit

2011. okt. 22. 14:40
 3/17 A kérdező kommentje:
Hurá ez megoldotta a realtek problémát :) viszont a másikat nem lelem, de a tanácsért köszönöm :)
2011. okt. 22. 14:49
 4/17 anonim ***** válasza:

Az IDE driverrel nem tudom mi baja lehet, a Win7 ezekhez rendszerint generic (általános) drivereket használ.

De amíg nem okoz gondot, szerintem ne foglalkozz vele.

2011. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
megint kékhalál :'( ugyan az a hibaüzenet
2011. okt. 22. 17:33
 6/17 anonim ***** válasza:

Memtestet egyébként meddig futtattál? Néha 72 óra múlva jön csak ki a hiba...

Nem elég 10 percig járatni, én azt szoktam mondani, hogy legalább egy éjszakát fusson.

Egyébiránt mit csináltál a géppel, mielőtt ez elkezdődött?

2011. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát talán egy óráig futott úgy hogy mindhárom Ram benne volt elősör még úgy kezdődött, hogy azt írta DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL aztán valamilyen csoda folytán kivettem a Ramokat rosszul visszaraktam, ezért a gép sípolt (nem értettem miért ezért megpróbáltam 3x resetelni) utána visszatettem helyes sorrendben és megjavult. Ezután újrarakta ismerősöm mert lassú volt már a kékhaláloktól és megint rákezdett, de most már az előző csoda sem jön össze... és a legidegesítőbb hogy fogalmam sincs mi baja van, még megpróbűlom a másik driver hibát javítani
2011. okt. 22. 18:31
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát ha a ramokkal vacakoltál és nem volt jó, akkor továbbra is ramra gondolnék. Aztán hibás ram is okozhat hibádzó drivert ám...
2011. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is a Ramokra gondoltam de áttettük egy ismerősöm gépébe és ott tökéletesen működött :/
2011. okt. 22. 20:36
 10/17 A kérdező kommentje:
Na sikerült frissíteni a PCI-t is (futtattam egy szoftverkeresést a C:\-n) ha így sem lesz jó falnak megyek :P
2011. okt. 23. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!