Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen károkat okozhat az, ha...

Milyen károkat okozhat az, ha a táp túlságosan is húzva van?

Figyelt kérdés
jelen esetben egy Pentium 4-es 3.06GHz-ról 3.4GHz-re van felhúzva. Milyen következményei lehetnek?
2011. nov. 3. 07:25
 1/10 Panda Péter ***** válasza:
ha a hűtésed megfelelő, és a tápod is jó minőségű, akkor semmilyen károkat nem okoz, ez amúgy is viszonylag visszafogott tuning (oké, +400MHz, de sokat nem hoz).
2011. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazából gyári hűtés, és a tápomról se hallottam sok jót, azt hiszem 350w-s
2011. nov. 3. 07:32
 3/10 anonim ***** válasza:

(Ez a processzorod, nem a tápod)


Az elektronikai alkatrészek nem szeretik a meleget. Márpedig minél jobban dolgozik valami, annál jobban melegszik. Megnő az áramfogyasztása is, így nem csak a processzor, hanem a tápellátás alkatrészei is jobban melegszenek. Ez általában élettartam-csökkenést eredményez. Persze elképzelhető, hogy 10 év helyett 9-et fog működni, tehát téged még bőven kiszolgál.

Az is lehet, hogy ezt a húzást a proci (és/vagy a memória, esetleg egyéb eszközök) nem viselik már el, és ezt instabil működéssel jelzik.

2011. nov. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget. már több mint 5 éves a gép, szóval ennek már úgyis mindegy, megy majd a levesbe.


egyébként igen, véletlenül félre írtam, "táp" helyett "procit" akartam írni

2011. nov. 3. 07:41
 5/10 Panda Péter ***** válasza:
kicsit vitatkoznék, mivel a legtöbb asztali pc-ben lévő táp alul van méretezve, így a tuninggal járó fogyasztástöbblet nem rövidíti az élettartamát (amíg persze a terhelés meg nem haladja a táp maximális teljesítményét, persze ilyen nagyon ritkán fordul elő, és egyébként is user error). persze egy codegen vagy hasonló minőségű tápra alapjáraton sem szabad gépet kötni, nem hogy húzva.
2011. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ. szerintetek ha veszek egy FSP HEXA 400W 80+ tápot, az elég lenne felhúzni ezt a procit 3.8GHz-ra? vagy esetleg szánjak rá még 1500ft-t egy másik procihűtőre?
2011. nov. 3. 07:54
 7/10 Panda Péter ***** válasza:

ha most nevenincs tápod van, akkor mindenképpen ajánlanám a hexát, jó kis táp, sokáig kiszolgál.

viszont a tuningnak csak akkor van értelme, ha jelenleg CPU limites a géped. ergo ha egymáshoz viszonyítva a VGA-t és a CPU-t az utóbbi a gyengébb. illetve az is számít, hogy milyen felbontásban/beállításokkal játszol. általánosságban elmondható, hogy minnél magasabb grafikai beállításokban használod a gépet, annál inkább lecsökken a CPU szerepe.

ha a VGA is hasonló (ne vedd sértésnek) őskövület, akkor a kísérletezgetésen kívül nincs sok értelme a tuningolásnak, inkább majd egy új gépbe fektess be, ha valamikor talán normalizálódik az ueró árfolyam.

2011. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a vga-m egy gigabyte radeon hd 4550, azt pár hónapja vettem, csak vésztartalékként, mert a régim elromlott. egyébként általában 1024x768ba játszom, de előfordul pl codnál az 1280x1024
2011. nov. 3. 08:02
 9/10 Panda Péter ***** válasza:
na ez már tipikusan az a helyzet, amikor nem tudom eldönteni, hogy most a cpu, vagy a vga a gyengébb. bár ahogy mondtam, magasabb beállítások mellett úgyis a vga lesz a szűk keresztmetszet. szerintem végezz néhány mérést, hogy gyorsulnak-e az általad használt programok a tuningtól, ha nem, vagy csak alig, akkor én nem foglalkoznék a dologgal.
2011. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
amikor felhúztam a 3.4ghz-re a procit, a FIFA12 végre játszható lett, igaz voltak benne laggok néha, de végre élvezhető volt, azonban előtte játszhatatlan, kilométeres laggjaim voltak benne.
2011. nov. 3. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!