Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a számtógépemn...

Mi lehet a baja a számtógépemnek ha ezt írja ki hardverellenőrzés után CMOS Checkrun error - Default loaded?

Figyelt kérdés
Első bekapcsoláskor amikor a hardverellenőrzés folyik a végén ezt írta ki és nem töltött be tovább. Majd F1-egyel továbbmentem és majd belépés után újraindítottam. újraindítás után ezt írta ki CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU. Belépéskor a idő és dátum elállítódott. Én az alaplapon lévő gombelemre gyanakszom mert akkor csinálja azt a gép, hogy mindig elállítja az idő és a dátumot. Régebbi a számítógépen és ezért gondolom ezt. A gép nagyon lelassult. 1100 MHz-t érzékel a gép, de nem annyinak kellene lennie.
2011. nov. 9. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ez valószínűleg az lesz. A CMOS az a kis memória, ami az alaplap BIOS beállításait tárolja, no meg a rendszeridőt. Ezek elszálltak vagyis merül az elem...
2011. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az alaplapi elemet. 350 ft kb. az ára.
2011. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!