Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a normális vagy kezdhetek...

Ez a normális vagy kezdhetek aggódni?

Figyelt kérdés
A videókártyám GPU-ja a számítógép bekapcsolása után kb:15 percel már 80 fok környékén van, tartós használat után már van mikor eléri a 100-120 fokot. Ez normális vagy hamarosan lemondhatok a VGA-ról? (Nvidia Geforce 6600)
2011. nov. 19. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok! A 6600 nem épp egy csúcskártya. Egy GTX480-as GeForce-ra azt mondanám, normális. A Te esetedben ez nem mondható el.

Megy rajta a hűtés? Sok éves kártya, nem lepne meg, ha nem így lenne.

Gépet takarítod? :)

2011. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a hűtés megy, a kártya nem tudom mikori, a gépet nem szoktam takarítani :)
2011. nov. 19. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatod mindent elárul. Valszeg van a videókártya hűtésén egy jó nagy porréteg, ami rontja a hűtést. Bár ez esetben gondolom hatalmas por-tirgrisek fekszeken az összes hűtőbordádon. Szerintem ideje takarítani! ;D

Gép kikapcs, kábelek kihúz, oldallapok le!

Használhatsz nyugodtan mondjuk egy mázoló ecsetet, csak legyen csont száraz és persze tiszta. Én is ecsettel porolok. Szét is szedheted alkatrészekre és csinálhatsz nagytakarítást. Ha ezt nem mered/tudod bevállani, kérj meg egy géphez jobban értő havert/ismerőst. Azt szoktam mondani, hogy legalább fél évente KELL takarítani a gépet, de évente már kötelező.


Egyik barátom pl multkor jó sokáig nem nyúlt hozzá és túlmelegedett neki a processzor. (eltömődtek a hűtöbordák, nem jutott nekik hűs levegő a ventillátorról így).

Tehát bár a por közvetlenül nem árt az alkatrészeknek, túlmelegedést okozhat.


80%-ban biztos vagyok, hogy ez lehet a problémád oka.

2011. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsodat. kösz a választ
2011. nov. 19. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
08:34-el teljesen egyetértek!
2011. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A por elvileg zárlatot is okozhat.

Én havonta takarítom a gépet, az a biztos :)

2011. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!