Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben jobb egy MAC, mint egy PC?

Miben jobb egy MAC, mint egy PC?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:48
1 2 3
 11/26 Panda Péter ***** válasza:
22%
jaj, most meg ne sértődj már rám, mert leszóltam a flame-keltő (és egyébként elég szakállas) viccedet :)
2011. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

Egyik sem jobb, csak más.

Bár én inkább a PC-re esküszöm.

2011. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem sértődök egyáltalán, és a válaszoddal is egyetértek.
2011. nov. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Nos én ezt mint PC felhasználó mondom:

A Mac OS X operációs rendszerek egy fix hardverre, de legalábbis egy elég szűk hardver körre vannak megírva, optimalizálva. Ezen felül maga az OS X egy UNIX variáns.

(Ha érdekel ez mit takar: [link] )


Ez a két dolog együtt egy elég jól használható, stabil operációs rendszert ad a kezedbe amit könnyű kezelni és tényleg a munkádra koncentrálhatsz vele. Ezen felül tényleg sok multimédiás szoftver van Mac-re, nem véletlenül szeretik a mindenféle kiadók/studiók használni.

A hardvert illetően semmi különös nincs a Mac Mini/iMac/MacBook gépekben, ugyan az van bennük mint bármelyik másik mai PC-ben. Egyedül a Mac Pro ami említésre méltó, hiszen sima és dupla Xeon processzoros változata is van, amivel már egy valódi munkaállomás. Tehát erre nem igaz az, hogy olyan mint bármelyik otthoni PC.

(Az más kérdés, hogy otthonra is építhetsz 2 vagy akár 4 processzoros munkaállomást is ebből az összegből).


Tehát az egyetlen dolog ami valóban a Mac mellett szól, az az operációs rendszer. Ami viszont egy átlag felhasználónak semmi olyat nem kínál, amire szüksége lenne.


Viszont manapság már a Windows sem egy használhatatlan vacak, mint mondjuk 10-12 évvel ezelőtt, így reális alternatívája lehet az OS X-nek, ráadásul a legfontosabb programok Windowsra is ki vannak adva (Photoshop, AfterFX, Premiere...).

Szóval ha az ember mondjuk egy dual Xeonos, Windows 7-es munkaállomást épít 3D modellezéshez, akkor lehet, hogy olcsóbban megússza így, mint egy Mac-el. Viszont a Mac OS X mellett szól, hogy még mindig sokkal felhasználóbarátabb mint a Windows.


(A fogd és vidd telepítéstől pl a Windows még igen messze áll...)


Remélem a válaszom kielégítő volt. :)

2011. nov. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Teljesen kielégítő a válaszod, köszönöm szépen!
2011. nov. 28. 17:22
 16/26 anonim válasza:
39%

Ha eddig windowst használtál próbáld ki és rájössz egy hónap alatt át lehet térni és meg lehet szokni...


Én három évig használtam Mac-et, de elhittem, hogy a Winfos 7 már lehet versenytársa... hát nem, még ott sem tartanak mint a Mac Tiger ami azért már 5-6 éves... soha nem lesz olyan stabil, gyors és megbízható a windows mint a mac... pontosan azért amit leírt az előző hozzászóló nagyon szépen :)


Általában azok fikázzák csak a Macet akik 1) nem használtak és félnek kipróbálni 2) nem használták és sajnálják megvenni...


azért a szoftver mellett a hardver felépítése, a kialakítása minőségi, ahogy Jobs mondta "we make the best notebooks on the planet" és ez így is van... mindenki ezt másolja nem véletlenül...


én nem vagyok sem zenész, sem fotós, sima-egyszerű felhasználó, inkább gyűjtök egy normális laptopra mint hogy egy gagyival mászkáljak... igen, benne van az is, hogy ez egy prémium termék stb. és vannak akik csak azért veszik meg, mert rajta van az alma, közben meg egy iTunes-t nem tudnak használni... de nem minden Apple felhasználó ilyen...

2011. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
33%

Jók a Mac-ek, csak kicsit azért indokolatlanul drágák. Elhiszem, hogy hú de jó, meg minden, de akkor is...


Amúgy a Win7 is elég stabil, ha az ember tudja használni.

+ Ott vannak még a különböző linuxok... :)

2011. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 busi válasza:
33%
En tobb mint egy eve hasznalok macbook pro-t. Szerintem az alkalmazasok indokolatlanul sok memoriat esznek rajta. Alapbol 4 gigaval rendeltem, de most 8 gigara ki kellett bovitenem. Egyebkent nagyon kenyelmes hasznalni. Szoktam rajta sok futast inditani, es eleg jol kezeli, ha mondjuk tobb dolgot futtatok rajta. (futtatas alatt ertsd, szamitasok, amik cpu igenyes, foleg matlab-ban). Ez elott egy dell latitude-om volt. En azt is szerettem. Kezdetben windows xp-vel hasznaltam, aztan attertem linuxra. A linuxot nehez beallitani, de ha egyszer mukodik, akkor mindent ver. szerintem a snow leopardnal is jobb. Rendben, nem csili-vili, de a dell-en eleg volt ugyanezekhez a dolgokhoz a 4 giga memoria es valahogy kenyelmesebb volt a terminal is. A mac hardver konnyu es nagyon jo az alu vaz. A dell ebben nyomaba se erhet. Regen hasznaltam fujitsu-siemenset, acer-t meg asus-t. Az asus szerintem meg rughat labdaba.
2011. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 MJ199720 válasza:
35%

Mac milliárdszor jobb mint a PC, egy baj van vele: nem játékra tervezték.

Mac miben jobb:

-Ezer vírusból egy Macen van, a többi Windowson, tehát szinte lehetetlen összekaparni egy vírust

-Sokkal jobb programok vannak rá (pl. iMovie, iPhoto)

-Az iMacek All-in-one gépek, tehát gépház és monitor egyben

-Nem fagy le minden 5. másodpercben (mint a Windows)

-És Apple :D


Ennyi biztosan elég, az én Macemen van Windows de csak azért hogy játszak (am Macen is futtathatod a játékaidat csak nem oan jol mint Windowson)

2011. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%

"-Ezer vírusból egy Macen van, a többi Windowson, tehát szinte lehetetlen összekaparni egy vírust

-Sokkal jobb programok vannak rá (pl. iMovie, iPhoto)

-Az iMacek All-in-one gépek, tehát gépház és monitor egyben

-Nem fagy le minden 5. másodpercben (mint a Windows)

-És Apple :D "


Van akinek pont ugyan ezek hátrányok, de nézzül a listádat, más szemszögből:

- Mac-en is van vírus azért, de tény, hogy Windowsra többet írtak, viszont ha az embernek van egy szemernyi esze is, egyet sem szed be. (Tapasztalat, évek óta egy darab sem volt a gépemen.)

- Jobb? Lehet, viszont kevesebb, azért még mindig a legtöbb program Windows-ra van. Nézőpont kérdése, hogy kinek mi a "jobb".

- Van más gyártónak is all-in-one gépe. De mondjuk bővíthetőség szempontjából a "sima" gépházas, külön monitoros megoldás a nyerő.

- A Windows sem szokott mostanában lefagyogatni (Win7 egész jól üzemel). (Amúgy láttam már Mac-et is fagyni párszor...)

- Apple? És? Egy cég, mint bármelyik másik, elég erőszakos üzletpolitikával. Nekem cseppet sem jön be, kicsit túlértékelt...



Amúgy mondom ezeket úgy, hogy nem vagyok oda a Winért...

Inkább használók valami jó kis linuxot. Ingyen van és azt csinálsz benne legálisan, amit akarsz.

Azért jó dolog a szabad szoftver, bár neked ezt hiába mondom. :P

2011. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!