Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mi lehet a hiba?

Szerintetek mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Összeraktam egy gépet, de vinyót nem vettem mivel drágák most. Ez egy Asrock alaplap, vettem rá egy E 660-as procit, 2 giga kingmax rammal 1333mhz. Tegnap összepakoltam a saját vinyómat tettem bele,és mikor a win7-et bootolná újraindul aztán kiírta,h a rendszer nem tudott elindulni stb...stb... ki lehetett választani a hibajavítót vagy,h normál módban indítsa. a biosban pedig felismerte a procit,de sebességnek csak 2133mhz-et írt. Aztán a régi gépembe visszatéve a vinyót ott is akét lehetőség közül választva a normál indítással elindult. Mi lehet az új géppel a gond? A lap támogatja a procit és a memóriát is.
2011. dec. 8. 18:53
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Intel E 6600 elírtam fentébb.
2011. dec. 8. 18:54
 2/26 anonim ***** válasza:
A lemez csatlakoztatása nem felel meg a BCDben (Boot Configuration Data) tároltnak. Ezért nem találja a rendszer és/vagy rendszerindtó partíciót. Vagy azonos módon csatlakoztatod a lemezt mint a régi gépedben, vagy módosítod a BCDét bcdedit parancsal.
2011. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De a processzor sebesség?
2011. dec. 8. 19:09
 4/26 anonim ***** válasza:
45%
Esetleg gond lehet az is, hogy egy egész más gépbe teszed a saját gépedre optimalizált és ahhoz tartozó driverekkel megrakott vinyót...
2011. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Az egy másik történet.
2011. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Miért másik történet?
2011. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Lehet kell BIOS frissítés is?
2011. dec. 8. 19:23
 8/26 Jenci ***** válasza:
Nincs itt semmi gond.Szépen újratelepíted az új gépben a win7-et.Ennyi.A procinál valószinüleg azért ennyit ír,mert a BIOS-ban vissza van véve minden.Ez új alaplapoknál természetes dolog.
2011. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam, hogy a másik gépből áttett vinyó az új gépen teljesen más driverekkel és hardverekkel nem szokott működni. Erre írta utánam walaki, hogy ez egy másik történet, de ezek szerint más is hozzám hasonlóan gondolkodik, hogy ez lesz a gond. Új gépre újratelepített WIN7 dukál...
2011. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A másik történetet eredetileg arra írtam, hogy a proci sebessége és hogy nem bootol a gép az két egymástól független dolog. Viszont pontosan illik fehersrácra is, akinek hozzászólása "beékelődött" kérdés és a válaszom közé. Ugyanis sem a bootoláshoz, sem a proci sebességéhez abszolutte semmi köze annak, hogy milyen rendszerre optimalizált driverekkel van tele a vinyo.
2011. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!